Beşiktaş bir rekora daha koşuyor

Şampiyon Beşiktaş, 100. yılda kırılmadık rekor bırakmamaya kararlı. Kartallar, Samsunspor'u gol yemeden geçip, 3 puanlı sistemde en çok puan toplayan ve en az gol yiyen takım olmakta ısrarlı.

İSTANBUL - Şampiyon Beşiktaş, 100. yılda kırılmadık rekor bırakmamaya kararlı. Kartallar, Samsunspor'u gol yemeden geçip, 3 puanlı sistemde en çok puan toplayan ve en az gol yiyen takım olmakta ısrarlı. Fenerbahçe'nin Kadıköy'de tam 24 maç süren yenilmezliğine son veren Kartallar, Galatasaray'ın Ali Sami Yen'deki 25 maçlık galibiyet serisine de nokta koydular. Sonra başarılarını Avrupa'ya taşıdılar. Tarihlerinde ilk kez UEFA Kupası'nda çeyrek finale yükseldiler, ama iki şanssız mücadelenin ardından Lazio'ya elenip final şansını kaçırdılar.
Yurtdışı serüveni sona erince Türkiye'ye sarıldılar. İki ezeli rakiplerini hem dış sahada hem de evlerinde mağlup ederek, 1959 yılında başlayan Türkiye Birinci Ligi'nde bir sezonda 4 derbi kazanan ilk takım olarak tarih sayfalarına adlarını yazdırdılar. Üstelik bu tarihi zaferi başarırken, rakiplerine bir gol şansı bile tanımadılar. Şampiyonluklarını ilan ettiler, ama hâlâ rekor peşinde koşuyorlar. (Spor Servisi)