Beşiktaş: Bu dava Türkiye'nin davasıdır

Beşiktaş, eski teknik direktörü Vicente Del Bosque ile yaşadığı anlaşmazlıkla ilgili Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) verdiği karar sonrası girişimlerini sürdüreceğini açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada...

İSTANBUL - Beşiktaş, eski teknik direktörü Vicente Del Bosque ile yaşadığı anlaşmazlıkla ilgili Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) verdiği karar sonrası girişimlerini sürdüreceğini açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada, "Haklı olduğumuz bu hukuki mücadele, ulusal bir davadır. Bu nedenle Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy, UEFA Asbaşkanı Şenez Erzik başta olmak üzere tüm kulüplerimizi, spor kamuoyunu ve medyamızı yanımızda yer almaya çağırıyoruz" denildi.
Hatırlanacağı gibi 2004-05 sezonunda Beşiktaş'ın başına getirilen ve altı ay sonra görevine son verilen İspanyol çalıştırıcı, Siyah-Beyazlı kulüp aleyhine CAS Mahkemesi'nde açtığı dava neticesinde 6 milyon 700 bin avro tazminat almaya hak kazanmıştı. CAS'ın kararı üzerine İsviçre Federal Mahkemesi'ne itiraz eden Beşiktaş, verilen yürütmeyi durdurma kararıyla davayı kazanma konusunda umutlanmış, ne var ki temyiz başvurusuna Federal Mahkeme'den ret yanıtı gelmişti.
Arsel istifasını verdi
Öte yandan Başkan Yıldırım Demirören tarafından istifası istenen yönetici Gülnaz Kudunoğlu Arsel, dün istifasını kulübe gönderdi. Arsel, söz verdiği tarihte istifa ettiğini belirterek, "Kısa bir yöneticilik dönemim oldu. Bu dönem içinde çok şey öğrendim. İyi bir dönem geçti, ancak son bir haftadaki süreç iyi yönetilmedi. Geçtiğimiz pazartesi yapılan açıklamalardan bilgim olmadı. Gereksiz ve hiç kimseye faydası olmayan bir açıklamaydı" dedi. (Spor Servisi)