"Beşiktaş Çarşı'yı sildi" iddiası

"Beşiktaş Çarşı'yı sildi" iddiası
"Beşiktaş Çarşı'yı sildi" iddiası
Gezi Parkı eylemlerindeki tavrı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın tepkisini çeken Çarşı grubuna, eylemlerin bedelinin Beşiktaş ürünlerinin satıldığı Kartal Yuvası'nda kesildiği iddia edildi. Beşiktaşlı yetkililer ise bu haberleri yalanladı.

'Çarşı' logolu ürünlerın Kartal Yuvası'nda satılmadığı öne sürüldü. Konuyla ilgili konuşan Çarşı grubunun önde gelen isimleri, "Artık kendi ürünlerimizi basacağız" tepkisini gösterirken, Beşiktaş yönetimi ise "Çarşı ürünlerimiz raflarda" dedi.

Beşiktaş'ın Ramon Motta kararı


"ÇARŞI"DA KRİZ VAR

Gazeteport'tan Hasan Çetinkaya'nın haberine göre; 7 kişinin öldüğü Gezi Parkı eylemlerinde ön sıralarda yer alan Beşiktaş Çarşı Grubu'na ait "Çarşı" logolu ürünlerin satışı bitirildi. Beşiktaş ürünlerinin satıldığı Kartal Yuvası'nda artık bu ürünlere ulaşmak imkansız. "Çarşı" logolu ürünlerin satışının durdurulması, Çarşı Grubu ile Beşiktaş yönetimi arasındaki "Gezi" krizinden kaynaklı olduğu ileri sürülüyor.

"KENDİ ÜRÜNLERİMİZİ KENDİMİZ SATARIZ"

Çarşı ürünlerinin satışının durdurulma kararını değerlendiren Çarşı Grubu'nun önde gelen isimleri, "Daha önce Kartal Yuvası'nda bizim ürünlerimizin satılmasının durdurulmasını istemiştik. Bundan sonra kendi ürünlerimizi kendimiz satacağız" ifadelerini kullandı. 

TARAFTARLAR ŞAŞKIN

Kartal Yuvası'nda Çarşı logolu ürünlerin olmamasına isyan eden Beşiktaş taraftarlarından Ali Güler, "Bir Beşiktaşlı olarak, Çarşı Grubu'nun logosunu taşıyan ürünlerin Kartal Yuvası'nda satışının olmaması beni şaşırttı. Toplumsal olaylara yaklaşımı, haksızlıklar karşısındaki duruşu nedeniyle, sadece Beşiktaşlıların değil, bütün takım taraftarlarından birçok kişi Çarşı Grubu'na sempati duymaktadır. Ürünlerin tekrar burada satılmasını istiyoruz." dedi.

Almeida'ya sert tepki: Çark etse de...


TEHDİT VE GÖZALTI

Gezi eylemlerindeki tavrından dolayı Çarşı Grubu, Başbakan Erdoğan 'ın hedefi olmuştu. Gezi eylemlerinden sonra Çarşı Grubu'nun önemli isimlerinin evleri polisler tarafından basılmış, üyeler gözaltına alınmıştı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN ÇOK KIZMIŞTI

Gezi Parkı eylemleri sırasında Çarşı'nın tavrına kızan Başbakan Erdoğan'ın Beşiktaş'ın yenilenen stat inşaatını durdurma tehdidinde bulunduğu ileri sürülmüştü. Ses kaydını yalanlamayan Başkan Fikret Orman ise "Biz bu stadı yapmak için her şeye göğüs gerdik. Ne zorluklar çektiğimi de herkes görsün. Her şeye rağmen ben bu stadı bitireceğim" demişti.

Kayıtlarda, Başbakan Erdoğan'ın, Başkan Fikret Orman'dan Çarşı grubunu eleştirmesi istediği de ileri sürülmüştü.

Beşiktaş'ta Demba Ba bekleyişi

BEŞİKTAŞ: ŞAŞKINLIKLA KARŞILADIK

Hürriyet 'e konuşan Beşiktaşlı yetkililer, Çarşı logolu ürünlerin hükümetin direktifleri nedeniyle kaldırılacağına yönelik çıkan haberlere tepki göstererek, “Böyle bir uygulama söz konusu değil, hatta bu sezon Çarşı ürünlerine yeterli koleksiyon açamadığımızı düşündüğümüz için gelecek sezon çok daha geniş bir ürün yelpazesi oluşturacağız” dedi.

Bu tarz haberlerin ürün satışını da ciddi şekilde etkilediğini vurgulayan yetkililer, "Basında yer alan haberleri biz de şaşkınlıkla karşıladık. Çarşı ürünlerimiz şu an olduğu gibi gelecek sezon da raflarımızda yer alacak. Çarşı logolu ürünlerin piyasaya çıkmaması söz konusu bile değil" diye konuştu.

Hakemlere Dany testi!