Beşiktaş cephesi: Hakemi etkilediler

Derbinin kaybeden tarafı olan Beşiktaş'ta yöneticiler hakem Fırat Aydınus'un etkilendiği görüşünde. Asbaşkan Levent Erdoğan, Aydınus hakkında fazla konuşmak istemediğini vurgularken...

İSTANBUL - Derbinin kaybeden tarafı olan Beşiktaş'ta yöneticiler hakem Fırat Aydınus'un etkilendiği görüşünde. Asbaşkan Levent Erdoğan, Aydınus hakkında fazla konuşmak istemediğini vurgularken "Herkes, gerek televizyondan gerekse sahada bizzat izleyerek duruma şahit oldu. Hakem hakkındaki kararı kamuoyunun takdirine bırakıyorum" dedi.
Erdoğan, şöyle devam etti: "Sürekli hakemler hakkında konuşuluyor. Bu da hakemleri şartlandırıyor. Onlar da nihayetinde bir insan. Sürekli haklarında ileri geri konuşulması, hakemin peşin hükümlü yanlış kararlar vermesine neden oldu."
Genel Sekreter Kenan Öner ise İbrahim Toraman'ın kırmızı kart gördüğü pozisyonu eleştirdi.
O pozisyonda topun taca atılmasına karşın faul atışıyla oyuna başlandığını söyleyen Öner, "Bu durum nasıl izah edilecek bilmiyorum" dedi.
Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot da Fenerbahçe'nin geçen günlerde hakem hatalarını sürekli gündemde tuttuğunu vurgulayarak, Aydınus'un yönetimini eleştirdi. Kolot, çok sinirli olduğu için fazla bir şey söylemek istemediğini vurgulayarak "Bir hafta boyunca 'Hakem hakem' dediler, işte size hakem. Göz göre göre sertliklere müsamaha gösterdi" diye tepkisini dile getirdi. (Spor Servisi)