'Beşiktaş daha avantajlı'

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı ve Basın Sözcüsü Ali Dürüst, ligin bitimine üç hafta kala 5 puanlık farkla lider olan Beşiktaş'ı, şampiyonlukta avantajlı gördüğünü söyledi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı ve Basın Sözcüsü Ali Dürüst, ligin bitimine üç hafta kala 5 puanlık farkla lider olan Beşiktaş'ı, şampiyonlukta avantajlı gördüğünü söyledi. Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen aylık olağan divan kurulu toplantısı öncesi soruları yanıtlayan Dürüst, şampiyonluk yarışını sonuna dek sürdüreceklerini belirterek, "Ama 5 puanlık fark az değil. Beşiktaş'ı avantajlı görüyorum. Önemli olan, yarışın sonuna kadar devam etmesi. Sonuçta bir şampiyon çıkacak. Bu centilmenlik çerçevesi içinde olmalı. Kaybeden, kazananı tebrik etmeli" dedi.
Galatasaray'ın, son haftalarda hakem hatalarıyla puan yitirdiği ve yönetimin bu duruma sessiz kaldığı biçimindeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine, Dürüst, "Hakem hataları her zaman olmuştur ve olacaktır. Ama biz kesinlikle bir kasıt olduğuna inanmıyoruz. Yorum yapmayı da düşünmüyoruz" diye konuştu.
Transferler sezon sonunda
Sezon sonunda Sarı-Kırmızılı takımla sözleşmesi bitecek olan Hasan Şaş ile bir görüşme yapmadıklarını ifade eden Dürüst, şöyle konuştu: "Hasan'a teklifimizi daha önce yaptık. Hasan'ın 'Herhangi bir kulübe imza atmadım' sözüne inanıyoruz. Bizim için önemli ve belirleyici olan futbolcumuzun sözüdür. Üstelik, başka kulüplerle transfer görüşmesi de onun en doğal hakkı. Biz Galatasaray olarak bu konuyu hiçbir zaman artniyet olarak görmedik, görmeyeceğiz."
Sadece Hasan Şaş'ın değil, sezon sonunda Vedat ve Emre'nin de sözleşmeleri bitttiğini belirten Dürüst sözlerini şöyle noktaladı: "Biz, bu oyuncularımızla yeniden anlaşmayı istiyoruz. Sezon sonunda oturup konuşuruz, anlaşırsak kalırlar; aksi takdirde istedikleri kulüple görüşebilirler. Yabancı oyuncularımızın sözleşmeleri ise sürüyor. Ligin bitiminden itibaren onların da tercihlerine bakacağız. Takımın temelinde bir değişikliği, Galatasaray zaten bugüne kadar yapmamıştır. Revivo ile ilgili de kulübümüze gelen resmi bir teklif yok."