Beşiktaş davaları askıya aldı

Beşiktaş davaları askıya aldı
Beşiktaş davaları askıya aldı
Siyah-beyazlı kulüp, ligin ilk yarısında Olimpiyat Stadı'nda oynanan Galatasaray maçı sonrası açtığı maddi ve manevi tazminat davaların askıya aldığını açıkladı.

Beşiktaş 'ın resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Beşiktaşımızı büyük başarılara taşıyabilmenin tek yolu; tafaftarıyla ve yönetimiyle birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek, bu ortamı bozmaya yönelik girişimlere izin vermemekten geçmektedir.
Beşiktaş taraftarının, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynadığımız son Bursaspor karşılaşmasında, kulübünün herhangi bir ceza almaması için gösterdiği özen ve hassasiyet gerçekten takdire şayandır. Taraftarlarımızın bu karşılaşmada olduğu gibi, bundan sonraki tüm müsabakalarımızda da tribünlerde sergilediği centilmenlik ve fair-play ruhunu sürdüreceğine, başarıya giden yolda kulübüyle ve renkleriyle bütünleşeceğine inancımız tamdır.

'Arkasında kimler olduğunu biliyoruz'


Vodafone Arena stadımızı inşaa etmek için gece gündüz uğraş verdiğimiz ve maçlarımızı kendi evimizde oynayamadığımız bu sezonda arkamızdaki en büyük itici güç kulübüyle bütünleşen Beşiktaş taraftarının gönülden verdiği destektir.

Spor Toto Süper Lig 2013-2014 sezonunun ilk devresinde Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan, Beşiktaş- Galatasaray derbi mücadelesinde çıkan olaylar sebebiyle, hem kulübümüz, hem futbol takımımız, hem de kombinesini, biletini alarak tribünleri dolduran Beşiktaş taraftarları büyük mağduriyet yaşamıştır.

Söz konusu karşılaşmada çıkan olaylar sonrası yürütülen soruşturma çerçevesinde, Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı tarafından şüpheli sıfatıyla ifadeleri alınan kişiler arasında masum Beşiktaş taraftarlarının da olabileceği düşünülerek, başka mağduriyetler de yaşanmaması amacıyla kulübümüz tarafından açılan maddi ve manevi tazminat davaları askıya alınmıştır.

Ancak yargı aşamasının tamamlanmasının ardından suçları sabit görülen sanıklar hakkındaki maddi ve manevi tazminat davasına kaldığı yerden devam edilecektir.

Sporcusuyla, taraftarıyla, camiasıyla tek vücut olan Beşiktaşımızın yüksek değerlerini korumak, hem kulübümüzün hem de Beşiktaş taraftarının en önemli amacıdır.

2013/2014 sezonunun kalan haftalarında taraftarımızla birlikte hedefe kitlenerek, başarıya giden yolda el ele, gönül gönüle yürümek en büyük dileğimizdir."

Beşiktaş'tan Kagawa sürprizi