Beşiktaş: Demirel istifa etsin

Bayanlar Basketbol Ligi play-off final serisi son maçında dün Fenerbahçe'ye deplasmanda 59-57 yenilen, karşılaşma sonrası oyuncularına yabancı madde atılan ve bu nedenle kupa törenine çıkmayan Beşiktaş'ta, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'e büyük öfke var.

İSTANBUL - Bayanlar Basketbol Ligi play-off final serisi son maçında dün Fenerbahçe'ye deplasmanda 59-57 yenilen, karşılaşma sonrası oyuncularına yabancı madde atılan ve bu nedenle kupa törenine çıkmayan Beşiktaş'ta, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'e büyük öfke var. Siyah-Beyazlı kulübün basketbol şube koordinatörü Hasan Bozkurter, Demirel'in istifa etmesi gerektiğini söyledi.
Hasan Bozkurter, Federasyon Başkanı'nın tarafsız olduğuna inanmadıklarını belirterek, "Sayın federasyon başkanının istifasını istiyoruz. Gelecek dönemlerde de bu federasyon başkanı değişmeden Beşiktaş'ın şampiyon olacağına inanmıyoruz. Bu başkan yanlıdır" diye konuştu.
Fenerbahçe ile önceki gün oynadıkları final serisi son maçının Caferağa Spor Salonu'nda yapılmasına tepki gösteren Bozkurter, "2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nı ülkemizde düzenleyecek bir federasyonun, 24 saniye cihazı ve skorbordu çalışmayan, 350-400 kişilik bir salonda Bayanlar Ligi finalini oynatması gerçekten ayıptır. Caferağa Spor Salonu'na basketbol maçı veren federasyon utansın" ifadelerini kullandı.
'Can güvenliğimiz yoktu'
Siyah-Beyazlı yönetici, Caferağa Spor Salonu'nda çirkin tezahürat ve küfür olduğunu, sahaya yabancı maddeler atıldığını, ancak hakemlerin bir kez bile anons ettirmediklerini ifade ederek şöyle konuştu: "Bu maçın kazananı yoktur, kaybedeni vardır.
O da Türk basketboludur. Stadımızda, salonumuzda küfür olmuyor diyenler dün utanmışlardır. Biz Beşiktaş olarak önce spor, sonra skor anlayışındayız, ama bazı kulüplerimiz önce skor, sonra spor yapıyor. Onun için bu kutuplaşmalar ve ayrışmalar oluyor."
Bozkurter, kupa töreni için sahaya çıktıklarını, ancak oyuncuların üzerine bozuk para ve su şişeleri atıldığını ifade ederek, "Böyle bir tören olur mu? Bu kızlar ne yapmış? Can güvenliğimiz olmadığı için soyunma odasına döndük ve törene çıkamadık. Bunlar çok üzücü olaylar" diye konuştu.
Kulübün basketbol şube sorumlusu Şeref Yalçın ise yaşanan olayların üzerine ezeli rakiplerine tepki gösterdi. Bir spor müsabakasında yaşanmaması gereken birçok olaya tanıklık ettiklerini söyleyen Yalçın, gösterdikleri misafirperverliğin karşılığını alamadıklarını belirterek "Maç öncesinde 16 kişilik ekiple geleceğimizi bildirmemize rağmen, protokol tribününde yönetim kurulumuza sadece yedi kişilik yer ayıran Fenerbahçe Kulübü yetkililerinin bu nezaket dışı tutumunun dışında, 100. yılını kutlayan bir kulübe asla yakıştırmadığımız olayları art arda yaşadık" diye konuştu. (aa, Spor Servisi)