Beşiktaş Divan Kurulu'na Galatasaray damgası

Beşiktaş Divan Kurulu'na Galatasaray damgası
Beşiktaş Divan Kurulu'na Galatasaray damgası
Beşiktaş Kulübü'nün 2015 yılı 1. Olağan Divan Kurulu toplantısına Galatasaray'ın Kuruçeşme'de bulunan adası damga vurdu.

İSTANBUL - Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz'in toplantının açılış konuşmasında Kuruçeşme Adası'nın üçte birini teminat gösterseler İstanbul'u satın alırlar. Bizim neyimiz var? Bütün mal varlığımızı teminat olarak koysak borcumuzun yarısını ödeyemeyiz" sözleri tartışmalara neden oldu.

Beşiktaş'ta çok acı itiraf: Dibe vurduk

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yalçın Karadeniz, borçlarla ilgili yönetimi eleştirerek, "Dibe vurduk diyebiliriz" dedi. Karadeniz'in, "Madem ki Galatasaray 'ı örnek alıyoruz, rakibimiz, Riva'da bin 200 dönüm imarlı arazinin yarısını teminat gösterse borucu da öder, kasada para da kalır. Kuruçeşme Adası'nın üçte birini teminat gösterseler İstanbul'u satın alırlar. Bizim neyimiz var? Bütün mal varlığımızı teminat olarak koysak borcumuzun yarısını ödeyemeyiz" ifadelerini kullanması Başkan Fikret Orman ve yönetim tarafından tepkiyle karşılandı.

Yalçın Karadeniz'in rakipleri üzerinden kendilerini eleştirmesini doğru bulmadığını belirten Orman, "Divan başkanımız Galatasaray'ın Kuruçeşme adasının üçte birini satarak borçları kapatabileceğini söylüyor. Bir kere Kuruçeşme adası Galatasaray'ın değil hazinenindir. Neyini satacaklar?" ifadelerini kullandı.

Başkan Fikret Orman'ın konuşmasının ardından tekrar söz alan Yalçın Karadeniz hukukçu olarak bu konuyu iyi bildiğini ve Galatasaray Adası'nın yıllar önce Galatasaray Yönetimi tarafından gayri müslimlerden satın alındığını ve onların malı olduğunu açıkladı. Ali Danaş (DHA)

Fikret Orman: 2016'da başkanlığa adayım