Beşiktaş eksiği tamamlıyor

Namağlup lider Beşiktaş Süper Lig'deki erteleme maçında, düşme hattında bulunan Diyarbakırspor'a konuk oluyor. Takımda sakatlıkları bulunan İbrahim, Bayram, kaleci Göksel ve Maldaraşanu'nun yanısıra, cezalı Sergen karşılaşmada forma giyemeyecek.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

DİYARBAKIR - Namağlup lider Beşiktaş Süper Lig'deki erteleme maçında, düşme hattında bulunan Diyarbakırspor'a konuk oluyor. Takımda sakatlıkları bulunan İbrahim, Bayram, kaleci Göksel ve Maldaraşanu'nun yanısıra, cezalı Sergen karşılaşmada forma giyemeyecek. Göksel'in yerine genç kaleci Yasin Yıldız kadroya dahil edildi. Cezalı Sergen'in yerine Pancu'nun görev yapması bekleniyor. Ev sahibi ekipte ise sakatlıkları süren Cengizhan, Celalettin, Nuri ve Sadettin'in yanısıra, cezalı Abdullah oynamayacak.
Başkan Serdar Bilgili, Diyarbakırspor maçı öncesi futbolcular ve teknik heyetle bir toplantı yaptı. Bilgili artık hedefe çok yaklaştıklarını belirterek, "Camia bizden şampiyonluk bekliyor. Ben sizlere güveniyorum. 100. yılda bu takıma şampiyon görmek istiyorum" diye konuştu.
İki takım bugüne kadar ligde 13 kez karşılaştı. Beşiktaş'ın galibiyetlerde 7-2, atılan gollerde ise 22-12 üstünlüğü bulunuyor. Taraflar 4 maçta da eşitliği bozamadı.