Beşiktaş - Galatasaray maçı canlı radyo dinle

Beşiktaş - Galatasaray maçı canlı radyo dinle
Beşiktaş - Galatasaray maçı canlı radyo dinle
Beşiktaş - Galatasaray maçı 4 Ocak Pazar günü saat 19.00'da başlayacak. Maçı Radyo 1 yayınlayacak. Maçı dinlemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Beşiktaş ile Galatasaray , bugün (4 Ocak Pazar günü) saat 19.00’da karşı karşıya gelecek. Maçı Radyo 1 canlı olarak yayınlayacak.

Beşiktaş – Galatasaray maçını dinlemek için TIKLAYIN

HÜRRİYET YAZARLARI YILIN İLK DERBİSİNİ DEĞERLENDİRDİ

SORULAR:

1- Derbinin favorisi var mı? Varsa, size göre hangi takım?
2- Teknik adamlar takımlarını öne taşımak için ne yapmalı?
3- Karşılaşmanın kritik olayı veya futbolcuları kimler olabilir?

Bilic'in Kartal'ı bir adım önde
RÜŞTÜ REÇBER
“Yarın, geçen yıldan bu yana istikrarlı futbol grafiği çizen bir Beşiktaş izleyeceğiz. Galatasaray ise, değişen teknik direktörlerle çok sistem denedi, Hamza Hamzaoğlu ile ciddi bir çıkış yakalayabildi...”
1- BAŞTAN şunu söyleyelim derbilerin favorisi olmaz. Ama takımların oyun şekilleri ve oyuncularını göz önüne alırsak daha oturmuş, birbirini daha iyi tanıyan ve geçen seneden beri istikrarlı bir futbol grafiği çizen bir Beşiktaş var. Onun dışında hocalarla beraber farklı farklı sistemler deneyip istediğini yapamayan ama Hamza Hoca’yla çıkış yakalayan Galatasaray var. Galibiyet için önemli etkenler var; Galibiyeti istemek, oyunu sahaya iyi yansıtmak... Bu açıdan bakınca Beşiktaş’ı biraz daha yakın görüyorum.
‘ATİBA’NIN EKSİKLİĞİ HİSSEDİLİR’
2- G.SARAY’da ön plana çıkan oyuncular belli... Hamza Hoca ile gerçek performanslarına ulaşan Selçuk’u ekleyebiliriz. Burak’ın evrim geçirdiğini söyleyebiliriz. Umut’un da mevkisine monte olduğunu, Emre Çolak’ın Hamza Hoca ile öne çıktığını söyleyebiliriz. Beşiktaş’ta ise öne çıkan isimler çoğu maçta belli skoru değiştirme adına; Sosa, Töre, Demba Ba, Olcay... Onların performansı Beşiktaş’ın maçtaki etkinliğini belirleyecektir. Diğer anlamlarda bakıldığı zaman Atiba’nın eksikliği rakibi karşılama ve hücuma çıkma adına büyük eksiktir. Biliç buna çözüm bulacaktır.
‘TAKIM OYUNU KAZANDIRIR’
3- ÖNCELİKLE hakemin konuşulmadığı bir maç olmasını dilerim. Olimpiyat Stadı’nda böyle büyük bir derbinin oynanması dezavantajdır. Hava şartları derbiyi bize tam olarak yansıtmayabilir. Takım oyunu oynayan takımın daha büyük bir avantajı olacaktır. Bireysel performansların önemi yüksek belki ama bireysel performanslar sayılı derbilerin sonuçlarına etki eder.

‘Bilinçli oynarsa Beşiktaş’
KENAN BAŞARAN
1- LİDER olduğu için kağıt üstünde favori Beşiktaş. Ama son dönemdeki fiziki düşüşü göz önüne alınınca Galatasaray da göz kırpıyor. Bilic ile hiç derbi kazanılmaması ve G.Saray’ın psikolojik üstünlüğü de Beşiktaş’ta baskı oluşturabilir. Kartal, formu zirvedeyken, henüz kendini bulamamış Fenerbahçe ’ye kaybetmişti.
‘11 KİŞİ TAMAMLATMALI’
2- BILIC, kazanma mecburiyeti psikozuna girip takımın kimyasını bozmamalı, Atiba’nın yokluğunu aratmamalı ve maçı 11 kişi tamamlatmalı. Aslan, çift forvet oynarsa orta alan üstünlüğünü iyi kullanmalı. Şut sorunu olmayan Hamzaoğlu’nun ekibi ise Beşiktaş’ın duran top zaafını kullanmayı becerirse avantaj elde edebilir.
‘HAKEM DE İDDİALI ADAY!’
3- ELBETTE olursa, maçı kazandıracak golü atan ‘maçın adamı’ olur. Galibiyet golünde bariz bireysel hata yapan da adaydır. Temenni etmesem de hakem de iddialı bir aday. Melo ve oynarsa Necip, ‘kritik olay’ın başrolünü alabilir. Yine stadın dolup dolmayacağı ve taraftarın maçın sonucuna vereceği reaksiyon ‘olay’a namzettir!