Beşiktaş, Güney Kore'de final arıyor

Güney Kore'deki Barış Kupası'nda ikinci maçında Fransız şampiyonu Olympique Lyon'u yenen Kartal'da moraller yerine geldi.

BUSAN - Güney Kore'deki Barış Kupası'nda ikinci maçında Fransız şampiyonu Olympique Lyon'u yenen Kartal'da moraller yerine geldi. Kaptan Tayfur,
"Geçen yılki sezon öncesi kampta Lyon'da yaptığımız maçta yenilmiştik. Rövanşı Kore'de aldık" derken, Ahmet Dursun da "Rakiplerimiz Almanya'da amatör takımları zar zor yenip göklere çıkartılıyor. Umarım bu maç herkese birşeyler anlatıp gerçeği gösterir" yorumunu yaptı. Yönetici Yıldırım Demirören de "Şampiyonlar Ligi öncesi tecrübe kazanıyoruz. Bu takımlarla Devler Ligi'nde mücadele edeceğiz. Özellikle yeniler için büyük fırsat" diye konuştu.
Turnuvayı yayınlayan Güney Kore'nin SBC Televizyonu da Beşiktaş-Lyon maçını dört kez banttan ekranlara getirdi. SBC, kendi takımları Ilwha'nın Kaiser Chiefs ile oynadığı maçı ise ikinci kanalından ekranlara taşıyıp, sadece bir kez özetini vermekle yetindi. Barış Kupası'nda bugün yapılacak maçlar sonrası finalistler belli olacak. Beşiktaş'ın rakibi, Güney Afrika temsilcisi Kaiser Chiefs. Saat 13.00 başlayacak ve Kanal D'den naklen yayınlanacak olan maçta, Beşiktaş'ın finale kalması için galip gelmesi yetmiyor. Kartal'ın final oynayıp oynayamayacağı Olympique Lyon-Ilwha maçının sonucuna bağlı. (Spor Servisi)