Beşiktaş hakemlerden özür bekliyor

Ankaraspor maçının son dakikalarında nizami golü sayılmayan Beşiktaş'ta, mücadelenin orta hakemi Vedat Yüksel ve yardımcı hakem Adil Sinem'e tepki dinmiyor. Olympique Marsilya ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi maçı için Fransa'ya...

İSTANBUL/MARSİLYA - Ankaraspor maçının son dakikalarında nizami golü sayılmayan Beşiktaş'ta, mücadelenin orta hakemi Vedat Yüksel ve yardımcı hakem Adil Sinem'e tepki dinmiyor. Olympique Marsilya ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi maçı için Fransa'ya gelen Siyah-Beyazlılarda Genel Menajer Sinan Ergin, hakem camiasından özür beklediklerini belirterek, "Bundan sonra hakem arkadaşlarımızın daha dikkatli olmaları gerekiyor. Sadece hakemlerimiz gördüğünü versinler. Olmayan bir şeyi, neyin bayrağını kaldırıyor, neyin düdüğünü çalıyor? Dolayısıyla bu konuda üzgünüz" dedi.
Maçtan sonra sakin şekilde değerlendirme yaptıklarını kaydeden Engin, "Biz ne zaman, kiminle nasıl konuşacağımızı çok iyi biliyoruz. Tabii daha değişik yollarla telefonla da bunu yapabiliriz. Onun için hakem camiası daha dikkatli olsun. Bundan sonra Beşiktaş maçı yönetecek hakemler çok daha dikkatli olsunlar. Gözlerini çok iyi açsınlar. Bundan sonra hata kabul etmiyoruz. Çünkü dün başkanımızın söylediği gibi tavrımız bundan sonra daha sert olur" diye konuştu. Engin, maçtan sonra ziyaret ettiği hakem odasının 'cenaze evi' gibi olduğunu, hakemlerin çok üzgün göründüğünü de sözlerine ekledi.
'Yüreği olsa golü verirdi'
Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner de gollerinin verilmemesine bir anlam veremediklerini ifade ederek, "Türk futbolunun fair-play çerçevesinde ilerlemesi için çok ses çıkartmıyoruz. Ancak Beşiktaş camiasının kükremesi çok farklı olur. Beşiktaş camiası yumruğunu masaya vurursa çok farklı olur. Geçmişte birçok değerli hakemimiz Beşiktaş'a istemeyerek yaptıkları hatalar yüzünden çok zor durumda kaldılar. Hakemliği bırakmak zorunda kaldılar. Bu iki puan yıl sonunda şampiyonluğu etkilerse bunun hesabını kim verecek?" diye konuştu. Öner, "Hakemlik yürek, cesaret, adalet ister" derken, bir basın mensubunun "Vedat Yüksel'in yüreği yok muydu' sorusu üzerine, "Yüreği olsaydı verirdi o golü" yanıtını verdi.
Öte yandan Siyah-Beyazlılar, Marsilya ile deplasmanda yapacakları Şampiyonlar Ligi karşılaşması için Fransa'ya geldi. Siyah-Beyazlı kafileyi Marsilya Havalimanı'nda coşkulu bir taraftar topluluğu karşıladı. Marsilya'ya gelen kafilede sakatlığı süren Gökhan Zan ile sarı kart cezalısı Ali Tandoğan yer almadı. Beşiktaş, maçın hazırlıklarını bu akşam saat 20.00'de yapacağı antrenmanla tamamlayacak. Bu arada, Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam bugün bir basın toplantısı düzenleyecek. (Spor Servisi)