Beşiktaş ilk imzayı Dusko Tosic'e attırdı

Beşiktaş ilk imzayı Dusko Tosic'e attırdı
Beşiktaş ilk imzayı Dusko Tosic'e attırdı
Beşiktaş, Gençlebirliği ile sözleşmesi sona eren Dusko Tosic ile kesin anlaşma sağladığını Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) resmen bildirdi.

RADİKAL -  Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den KAP'a göinderilen açıklamada, Dusko Tosic ile 2+1 yıllık sözleşme yapıldığı belirtildi. Siyah beyazlı kulüp, Sırp futbolcuya ilk yıl 900 bin Euro, ikinci yıl 950 bin Euro garanti para ödeyecek. Tosic ayrıca maç başı 10 bin Euro para alacak.


Dusko Tosic 2016-17 sezonunda 35 resmi maçta forma giydiği taktirde sözleşmesi otomatikman bir yıl uzayacak ve bu durumda 950 bin Euro garanti para ve 10 bin Euro mac başı ücret verilecek.

DUSKO TOSIC KİMDİR?

19 Ocak 1985’te Sırbistan’ın Zrenjanin kentinde dünyaya geldi. Futbol hayatına 2002 yılında OFK Beograd takımında başlayan Sırp oyuncu; Fransız Sochaux, Alman Werder Bremen, İngiliz Portsmouth, İskoç Queens Park Rangers ve Srıp Kızılyıldız takımlarının formasını giydi. 2012 yılında Gençlerbirliği takımına transfer olan deneyimli savunma oyuncusu Dusko Tosic, 2015-16 sezonu başında Beşiktaş ile sözleşme imzaladı.