Beşiktaş işi 'Sağlam'a bağladı

Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra Beşiktaş'taki teknik direktör konusunda da 'başörtüsü' tartışması yaşanıyor.

İSTANBUL - Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra Beşiktaş'taki teknik direktör konusunda da 'başörtüsü' tartışması yaşanıyor. Yeni teknik direktörünü dün açıklaması beklenen Siyah-Beyazlı Kulüp bu kararını gelecek pazartesi gününe ertelerken, başkan Yıldırım Demirören'in büyük ölçüde anlaştığı Ertuğrul Sağlam'ın, resmi olmasa dahi, bazı yöneticiler ve camianın önde gelenleri tarafından, 'eşinin başı kapalı olduğu için' istenmediği iddia edildi.
Beşiktaş'ta ibre son günlerde özellikle, Kayserispor'u çalıştıran Ertuğrul Sağlam'a dönüktü. Genç teknik adam da dün öğle saatlerinde yaptığı açıklamada, İstanbul'da Beşiktaş yöneticileriyle görüşüp karşılıklı anlaşmaya vardıklarını, yönetim kurulu toplantısının ardından sözleşme imzalayacağını belirtti.
'Sağlam güçlü alternatif'
Ancak akşam saatlerinde medya mensuplarının karşısına çıkan Beşiktaş Basın Sözcüsü Gülnaz Arsel, büyük önem verdikleri teknik direktör konusunda 'ince eleyip sık dokuduklarını', bu nedenle yeni teknik direktörlerini pazartesi günü açıklayacaklarını söyledi. Ertuğrul Sağlam'ın açıklamalarına da değinen Gülnaz Arsel, "Sağlam güçlü alternatiflerimizden biridir. Kendisi, yönetimde görüşülmüştür, ama teknik direktör konusunda dikkatli olmak istiyoruz. Bir süre daha düşünmenin iyi olacağı kanaatindeyiz" ifadelerini kullandı.
Kulübe yakın kaynaklar ise Arsel'in aksine yönetimin Ertuğrul Sağlam konusunda ikiye bölündüğü iddiasında. Bazı yöneticilerin, Sağlam'ın göreve getirilmesine karşı olduğu öne sürüldü.
Mustafa Denizli gibi daha tecrübeli bir çalıştırıcıyla anlaşmak isteyen bazı yöneticilerin başkan Yıldırım Demirören'i kulüpten ayrılmakla tehdit ettiği belirtilirken, yönetim kurulu üyelerinin tepkisinden çekinen Başkan Demirören'in teknik direktör konusunda yönetimden pazartesine kadar izin istediği ifade edildi. Resmi olarak dillendirilmese de yöneticilerin Sağlam'ın teknik direktörlüğüne karşı olmasının nedenlerinden birinin eşinin başörtülü olması olduğu iddia edildi. (Spor Servisi)