Beşiktaş-Liverpool: 8-0 rövanşı!

Beşiktaş-Liverpool: 8-0 rövanşı!
Beşiktaş-Liverpool: 8-0 rövanşı!
Siyah-beyazlılar, UEFA Avrupa Ligi 2. Turu'nda Liverpool ile eşleşti, akıllara 2007 yılında İngiltere'de oynanan karşılaşma geldi.

2007 yılında Şampiyonlar Ligi Grubu'nda Liverpool'a 8-0 yenilen Beşiktaş , 7 yıl sonra bu kez UEFA Avrupa Ligi'nde İngiliz ekibiyle eşleşti. Futbol A Takımı Sorumlu Yöneticisi Mete Vardar, Liverpool eşleşmesini her ne kadar normal eşleşme gibi görmeye çalışsalar da camianın, taraftarların ve futbol kamuoyunun bu karşılaşmayı 8-0'ın rövanşı olarak görmeleri gerçeğinden kaçamayacaklarını açıkladı.

Beşiktaş ve Trabzonspor'un rakipleri


Yönetici Mete Vardar, "Her ne kadar bu eşleşmeyi futbolcularımıza normal bir eşleşme olarak yansıtmaya çalışacak olsak da 7 yıldır aklımızdan çıkaramadığımız 8-0'ın etkilerini mutlaka hissedeceğiz. Futbolcularımız da mutlaka bunu farkında olacak çünkü bütün kamuoyu, camiamız ve taraftarlarımız bu eşleşmeye bu gözle bakacak ve biz bundan kaçamayız. Bu turu geçmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Rakibimizin şu an İngiltere Ligi'nde düşüşte olması kimseyi yanıltmasın çünkü geçen yıl şampiyonluğu son anda kaybettiler. Bu sene şansımız hep İngilizlerden gidiyor. Arsenal ve Tottenham'a karşı nasıl oynadığımızı herkes gördü. Liverpool'a karşı daha üstüne koyarak bu turu inşallah geçeceğimize inanıyorum" dedi.

DEMBA BA: ZOR OLACAK

Liverpool eşleşmesini değerlendiren Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Demba Ba, "Zor bir eşleşme. Liverpool şu an zor bir dönemden geçiyor. İstedikleri sonuçları alamıyorlar ve işler onlar için iyi gitmiyor. Zor maçlar bizi bekliyor. Hücuma hızlı çıkmaya çalışan ve topu bir an önce forvet oyuncularına aktarmaya çalışan bir takım. Teknik kapasiteleri yüksek ve fiziki olarak iyiler. Deplasmandan iyi bir sonuçla dönersek ikinci maçı sahamızda oynamamız bizim için bir avantaj" diye konuştu. Ali Danaş (DHA)

Arsenal'in makus talihi değişti mi?