Beşiktaş Lucescu'yla nikah tazeledi

2002-2003 sezonunu şampiyon kapatan Beşiktaş, Rumen teknik adamın sözleşmesini 2 yıl daha uzatarak, 3 yıllık sözleşme yaptı.

2002-2003 sezonunu şampiyon kapatan Beşiktaş, teknik direktör Mircea Lucescu'nun sözleşmesini 2 yıl daha uzatarak, 3 yıllık sözleşme yaptı.
Akaretler'deki Beşiktaş Kulübü'nde, Lucescu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Serdar Bilgili, Rumen teknik adamın, Beşiktaş'ın 100. yılında çok büyük başarılara imza attığını belirterek, "Lucescu'yla 1 yıl daha sözleşmemiz var. Ancak oturup konuştuk, gelecek 3-5 yılımızı planlamamız gerektiği kararına vardık. Daha büyük düşünmemiz gerektiği düşüncesiyle, 1 yılın üzerine 2 yıl daha ekledik. Lucescu 3 yıl bizimle olacak" diye konuştu.
Bilgili, şampiyonluğu kazanıp, yönetim, teknik kadro ve futbolcular olarak büyük bir mutluluk yaşadıklarını, ancak bu mutluluğun gözlerini karartmadığını ifade ederek, "Artık önümüze bakıyoruz. Planlarımız uzun vadeli. Hedefimiz sadece Şampiyonlar Ligi değil, Avrupa'da her yıl ilk 10-15 takımdan biri olmak, Şampiyonlar Ligi'nde en üst düzeyde bir takım yaratmak" dedi.
Lucescu da Beşiktaş'ta mutlu olduğunu, başarı sağladığını belirterek, siyah-beyazlıların Şampiyonlar Ligi'nde de başarılı olması gerektiğini, bu nedenle kontratının uzatılması teklifini kabul ettiğini söyledi.
Rumen teknik adam, transferlerle ilgili soruları, "Gelecek oyuncularda çok dikkatli olmamız gerekiyor. Önümüzde 1 ay var. Takıma yararlı olacak oyuncuları seçmemiz gerekiyor" diye yanıtladı. Hakan Şükür'ün transferiyle ilgili, "Gündemimizde yok, basın yazıyor" açıklamasını yapan Lucescu, Emre Aşık'ın da Dünya Kupası kadrosunda yer alan iyi bir futbolcu olduğunu, ancak transferi konusunda netleşmiş bir durum olmadığını kaydetti.