Beşiktaş maçı için TFF'ye başvuracaklar

Beşiktaş maçı için TFF'ye başvuracaklar
Beşiktaş maçı için TFF'ye başvuracaklar
Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, son dakika golüyle 2-1 mağlup oldukları Beşiktaş maçı için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) başvuracaklarını açıkladı.

Kırmızı-mavili takımın bugün yaptığı antrenmandan önce kulüp binasında basın toplantısı düzenleyen Yılmaz Vural, Beşiktaş ’a şanssız bir şekilde 2-1 kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

"WATERMAN HAKSIZ YERE KIRMIZI KART GÖRDÜ"

Karşılaşmada kaleci Waterman’a haksız yere kırmızı kart gösterildiğini ifade eden Yılmaz Vural, şunları söyledi:
"İtirazımızı yapacağız. Waterman’ın atılışında kırmızı kartın yanlış olduğunu ifade edeceğiz ve bu kartın iptalini rica edeceğiz. Son adam terimi literatürden kalktı. Bariz gol şansı, diye yorumlanıyor ve dolayısıyla bu pozisyon bir bariz gol şansı değil. Adaletli maç yönetiminin Türkiye ’de ihtiyaç olduğu, bunun güçler dengesine göre yapılmaması gerektiğini ve takım ayrımı yapmaksızın bu adaletin dağıtılması gerektiğini yıllardır söylüyorum. Bu benim 30’uncu yılım ve 30 yıldır aynı şeyleri söylüyoruz. Maalesef bir değişiklik olmuyor."

"SEN BİZİ PEŞİNEN 'DÜŞTÜ' SINIFINA MI SOKTUN?"

Lig takvimini de değerlendiren Vural, peş peşe oynanacak 30, 31 ve 32’nci haftalarda herkesin 4 gün, kendilerinin ise 3 ve 4 gün arayla maç yapacağını belirtirken de şöyle konuştu:
"Bu programı kim hazırladı ise tamamen adaletsizlik. Arıyorum federasyonu, (Kusura bakmayın yayıncı kuruluş) diyor. Yayıncı kuruluşu arıyorum, (Federasyon) diyor. Kardeşim sen bizi peşinen düştü sınıfına mı soktun? 72 saat dolmadan bana maç oynatıyorsun. Bilim bunu inkar eder. Ben 2 günde oyuncularımı nasıl dinlendireceğim. Bu itirazımızı da yaptık. 33’üncü hafta Medicana Sivasspor maçını da Pazar günü 14.00’te oynayacağız. Şimdi herkes sıcaktan şikayet ediyor. Saat 17.00’ye almıyorsun da niye bizi sıcaktan yakıyorsun? Bunu kim programlıyor, neye göre planlıyor, hangi kriterle davranıyorsun? Adalet dağıtımı bu işte." Bülent DİKTEPE (DHA)