Beşiktaş maçında sahada

Fenerbahçe'nin varolan sorunlarına bir yenisini ekleyerek ülkesine giden Ariel Ortega, yılan hikayesine dönen 'dönüyor-dönmüyor' tartışmalarına noktayı koydu:
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

LEDESMA - Fenerbahçe'nin varolan sorunlarına bir yenisini ekleyerek ülkesine giden Ariel Ortega, yılan hikayesine dönen 'dönüyor-dönmüyor' tartışmalarına noktayı koydu: Dönüyorum. "En geç 9 Ocak'ta İstanbul'dayım" diyen yıldız oyuncuyla Buenos Aries yakınlarındaki Ledesma kasabasında konuştuk...

  • Buraya hem tatil hem de tedavi için geldim. Sakatlığım devam edince tedavisi de uzadı; zaten buraya Fenerbahçe yönetiminden izin alarak geldim. Bana anlayış gösterdikleri için onlara minnetarım.
  • Ağrılarımda iyileşme var. Hazır olduğumu göstermek için özel maçta iki devre oynadım. Görünen o ki, 2 Şubat'ta oynayacağımız Beşiktaş maçında sahada olacağım.
  • Werner Lorant defterini kapattım. Kampı terketmem hataydı, herkesten özür diliyorum. Bundan sonra Oğuz Çetin'in emrindeyim. İkinci yarıda Çetin'le birlikte daha iyi olacağız. Bende ve takımda gözle görülür bir ilerleme olacak, bundan da eminim.
  • Birçok başkanla çalıştım. Aziz Yıldırım'ın yeri bambaşka, bana kırılmışsa, özür diliyorum. Taraftarlarımızın da bana kırgın olduğunu biliyorum, şampiyon olarak onların da gönlünü alacağım.
  • Revivo'nun ayrılmasına üzüldüm. 10 numaranın hayatımdaki yeri büyük ama Revivo'yla forma için problem yaşamadık. Revivo takımdan ayrıldığına göre, yönetim de izin verirse 10 numaralı formayı giymek isterim.
  • Benim, takıma, bir Arjantinli futbolcu istemek gibi lüksüm olamaz. Zaten takımın transfer politikasına da karışamam. İtalyan menacerimi kınadığımı bilmenizi isterim.
  • Türk medyası ile pek fazla içiçe olamadık; nedenini bilmiyorum. Ama İtalyan medyasından daha iyi ve ölçülü olduğunu söyleyebilirim. Basından ricam, hayatımı magazin haline getirmesinler. Özel yaşantım sadece beni ilgilendirir.
  • Türkiye'ye uyum sağlamakta zorlandığım doğru. Herkes beni anlayışla karşılamalı. River Plate, her zaman kalbimde yaşattığım ve çok sevdiğim bir takım. Onların da beni tekrar istemesi ve ısrar etmesi çok normal.