Beşiktaş, Ruben'den vazgeçti

La Liga ekiplerinden Racing Santander'de forma giyen Ruben'i almak isteyen ve başarılı stoper ile anlaşan Beşiktaş, bu futbolcunun kulübüyle iki gündür yapılan pazarlıklardan sonuç alamadı.

İSTANBUL - La Liga ekiplerinden Racing Santander'de forma giyen Ruben'i almak isteyen ve başarılı stoper ile anlaşan Beşiktaş, bu futbolcunun kulübüyle iki gündür yapılan pazarlıklardan sonuç alamadı. İspanya'da bulunan dış ilişkiler sorumlusu Mario Berk ile genel menajer Ali Gültiken, 2.5 milyon avro isteyen İspanyol kulübüne son olarak 1.8 milyon avro önerdi. Ancak Yeşil-Beyazlıların rakamda diretmesi üzerine Siyah-Beyazlılar görüşmeleri kesti.
Bu gelişmeler üzerine ibre, Juventus'lu Nicola Legrottaglie'ye yöneldi. 1.5 milyon avro karşılığında serbest kalacak olan 30 yaşındaki futbolcuya, teknik direktör Erturul Sağlam'ın sıcak bakmadığı öne sürüldü. Öte yandan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turundaki rakipleri Sheriff karşısında işi İnönü'de bitirmek istediklerini söyledi. Genç çalıştırıcı, "Normal şartlarda bize rakip olamazlar ama elbette onları küçümsemiyoruz" dedi. (Spor Servisi)