'Beşiktaş siyaset kulübü değil, spor kulübü'

'Beşiktaş siyaset kulübü değil, spor kulübü'
'Beşiktaş siyaset kulübü değil, spor kulübü'
Siyah-beyazlı camia, 17 Aralık operasyonunda gözaltına alınan İran asıllı iş adamı Rıza Sarraf'ın Vodafone Arena'da sahibi olmasını tartışıyor. Taraftar grubu Çarşı bu gelişmeye sert tepki gösterirken, Kulüp Başkanı Fikret Orman yükselen tansiyon ile ilgili değerlendirmede bulundu.

RADİKAL - Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün en etkili taraftar grubu Çarşı'yı 'renkli' bulduğunu söylerken, tek konuda kendi çizgisinin onlardan daha farklı olduğunu söyledi.

'Klopp'un yerine Bilic' iddiası

Posta Gazetesi'nden Neslihan Yavuzcan'a konuşan Beşiktaş Başkanı Orman'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

- Beşiktaşlı duruşu nedir sizce?
Pek çok şeyi barındırır. Bir defa mütevazılıktır, centilmenliktir. Camiamızda Süleyman Ağabey'in bu duruşu çok iyi temsil ettiğini düşünüyorum. Ben aynı jenerasyondan değil ama aynı zihniyetten geldim.

- Çarşı için neler söylersiniz?
Çok renkli bir taraftar grubu. Toplumsal olaylarda çok renkli duruşlar gösteriyor. Çok takdir ettiğim, büyük keyif aldığım yanları var. Tek konuda benim çizgim biraz daha farklı; Beşiktaş spor kulübü, siyaset kulübü değil. Siyasi konuların Beşiktaş ile anılması veya Beşiktaş'ın o platformların içine çekilmesini çok doğru bulmuyorum. Siyaset yapmak, spor kulüplerinin işi değil. Partilerin işi olmalı.

- Futbolda şike var mı?
'Var' veya 'yok' diyebileceğim bir şey değil. Şu anda özellikle benim başkanlık yaptığım son 3 senede olduğuna inanmıyorum. Ondan önce aktif oyuncu değildim, dedikodular duyardık. Bu yargıya intikal etmiş bir şey. Kararı yargı verecek.

- Demba Ba?
İnşallah önümüzdeki 8 maçı iyi geçirir de şampiyon oluruz.

- Gökhan Töre seneye gidecek mi?
Hiçbir yere gitmeyecek.


  http://www.radikal.com.tr/133868413386842

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Siyaset çoktan futbolun içindedir. - Metalkafa

  Bugün siyaset hayatın tüm alanlarında müthiş bir baskı uyguluyorken futbolu bunun nasıl dışında tutabiliriz?. Kaldı ki çArşı'nın yargılanması, Galatasaray maçında sahaya giren taraftarlar, pasolig, şike davaları v.s. siyasetin futbolu çoktan kirletildiği ortada. Bunun karşısında biz spor klubüyüz demek yerine onurlu bir duruş sergilemek gerekir, Beşiktaş'a yakışan da budur.

  sende spor adamı değil iş adamısın! orada işin ne? - zebda

  başkan! sporun içinde fair play , dürüstlük , doğruluk olmazsa o spor spor değildir..spor kültürü sadece sporcuyu değil spor seyircisini de kapsar..ismi bu kadar kirlenmiş bir kişiyi seyirci içine almanız doğru değil! ayrıca yaptığınız açıklamaya cevap olarak; siz de spor adamı değil iş adamısınız lütfen bir spor kulubunun idaresini bırakınız! orası marketler zinciri değil ,prensibleri olan bir külüp!