Beşiktaş son anda yıkıldı

Beşiktaş, Güney Kore'de düzenlenen Peace Cup Turnuvası'nın ilk maçında Seongnam Ilwa takımına uzatma dakikalarında yediği golle 2-1 yenildi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

SEUL - Beşiktaş, Güney Kore'de düzenlenen Peace Cup Turnuvası'nın ilk maçında Seongnam Ilwa takımına uzatma dakikalarında yediği golle 2-1 yenildi. Karşılaşmaya hızlı başlayan Siyah-Beyazlılar, 6. dakikada öne geçti. Giunti'nin ara pasında topla buluşan Sinan, iki rakibinin bastırmasına karşın topa dokundu ve ağları buldu: 0-1. Güney Kore temsilcisi Ilwa, bu gole karşılık vermekte gecikmedi. 9. dakikada kazanılan serbest atışı kullanan Sasa, kaleci Oscar Cordoba'nın müdahalesine rağmen topu üst doksandan filelere gönderip eşitliği sağladı. İlk yarı boyunca karşılıklı ancak etkisiz geçen ataklar sonucu değiştirmedi ve devre; 1-1 tamamlandı.
İkinci devreye oyuncu değişklikleri yaparak başlayan Beşiktaş, bir anda bastıran şiddetli yağmura takıldı. Saha zemini yer yer gölcükler haline dönüşürken, oyuncuların da hareket yeteneği kısıtlandı. Rakip kalede pozisyonlar da bulan Kartal, maçın uzatma dakikalarında hava topundan yaşanan karambolde Kim Dae Eui'nin golüne engel olamayınca sahadan 2-1 yenik ayrıldı.
Eski dosttan ziyaret
Beşiktaş, Seongnam Ilwa ile oynadığı maçın ardından bugün havayolu ile Ulsan kentine geçecek. Siyah-Beyazlı takım burada Fransa'nın Lyon ekibiyle karşılaştıktan sonra Busan'da Kaizer Chiefs ile mücedele edecek. Kafile daha sonra ise Seul'e geri dönecek.
Aktif futbolculuk yaşamını Kore Ligi'nin 6. sırasında yeralan Daegu takımında sürdüren Beşiktaş'ın eski futbolcusu Rahim, dün Kara Kartal'ın kampını ziyaret etti. Arkadaşlarıyla uzun süre sohbet eden tecrübeli futbolcu, yeni sezon öncesinde başarı dileğinde bulundu.