Beşiktaş taraftarı olaylı geldi

Beşiktaş taraftarı olaylı geldi
Beşiktaş taraftarı olaylı geldi

Siyah-Beyazlı taraftarlar bazı metrobüslerin camlarını kırdı. FOTOĞRAFLAR: ERHAN SEVENLER / AA, DHA

İSTANBUL - Siyah-Beyazlı taraftarlar, Şükrü Saracoğlu’ndaki dünkü derbiye gitmek için önce Beşiktaş Kazan Meydanı önünde toplandı. Daha sonra yaklaşık bin Beşiktaş taraftarı, Barbaros Bulvarı’ndan Zincirlikuyu Metrobüs Durağı’na yürüdü. Barbaros Bulvarı’ndaki araçlara taş ve bira şişeleri atan taraftarlar, Zincirlikuyu Metrobüs Durağı’nda da olay çıkardı. Duraktaki bazı metrobüslerin camlarını kıran taraftarlar, daha sonra metrobüsle Kadıköy’e gitti.

PAOK bayrağı açtılar
Metrobüs araçları ve taksileri kullanarak stada ulaşan Beşiktaşlı taraftarları Söğütlüçeşme Metrobüs durağında durduran güvenlik güçleri, çembere alıp, gruplar halinde stada getirdi. Bazı Beşiktaşlı taraftarlar Fikirtepe tarafından yürüyerek stada gelirken, bir grup Fenerbahçeli taraftarı taşladı. Güvenlik güçleri hemen müdahale ederek stada götürdü. Beşiktaşlı taraftarlar, polis eşliğinde gruplar halinde stada giderken, Fenerbahçe ’yi bu sezon Avrupa Ligi ön elemesinde saf dışı bırakan, siyah- beyaz renklere sahip Yunan takımı PAOK ve Japonya bayrağı açıp, tezahüratlar yaptı. Güvenlik güçleri, Beşiktaş taraftarlardan PAOK ve Japon bayraklarını aldı.
Öte yandan, ilk büyük grup polis kordonunda tezahüratlarla stada gelirken, Fenerbahçe Maraton Tribünü’nün önünde girmek için bekleyen Fenerbahçeli taraftarlar, Beşiktaşlı taraftarlara yabancı madde atmaya başladılar. Güvenlik güçleri biber gazı kullanarak Fenerbahçeli taraftarları dağıttı. Çevik kuvvet, bu olaydan sonra burada da tedbir aldı.
Fenerbahçe takım otobüsü saat 18.30’da, polis eskortları eşliğinde doğru stada geldi. Kafile stada gelirken, stat kapısında bekleyen Beşiktaş taraftarlar, sarı-lacivertli takım aleyhine tezahürat yapıp, PAOK bayrakları gösterdi.
Diğer yandan, Beşiktaşlı taraftarlar stada gelirken, zaman zaman polisler yolu araç trafiğine kapatarak siyah-beyazlı taraftarlar stat önüne gidene kadar araçların geçişine izin vermedi. Stadın önündeki üst geçit ve köprülerde de güvenlik önlemleri alan polisler, Sarı-Lacivertli taraftarları yabancı madde atmalarını
engellemek için kaldırım yerine yol kenarlarından yürüttü.

Stada 1.5 saatte girdiler       
Bu arada Siyah-Beyazlı taraftarların stada girişinde izdiham yaşandı. Girişin dar olması nedeniyle stada girmekte oldukça zorlanan Beşiktaşlı taraftarlar, polisin müdahalesine rağmen yaklaşık 1.5 saatte stada giriş yapabildi. Yaşanan izdihamda bazı taraftarlar polis tarafından uzaklaştırıldı.