Beşiktaş taraftarına kızan pilot geri döndü!

Beşiktaş taraftarına kızan pilot geri döndü!
Beşiktaş taraftarına kızan pilot geri döndü!
Siyah-beyazlı takımın, Rus ekibi Lokomotiv Moskova ile yarın deplasmanda oynayacağı UEFA Avrupa Ligi maçı öncesi çok ilginç bir olay yaşandı.

Beşiktaş 'ı Moskova deplasmanında yalnız bırakmak istemeyen bir grup siyah-beyazlı taraftar, sabaha karşı 01.55'te İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan havalanması gereken uçağa bindi. Aeroflot Rus Hava Yolları uçağının pilotu, taraftarların yüksek sesle Beşiktaş marşları söylemesi üzerine uyarıda bulundu. Ancak Beşiktaşlılar marş söylemeye devam edince sinirlenen pilot, uçağı aprona geri döndürdü.

Aeroflot kaynaklarından alınan bilgiye göre, uçak 1 saat 25 dakika gecikmeyle havalandı. Havayolu şirketinin kayıtlarına gecikmenin sebebi olarak ‘yolcu kaynaklı’ yazıldı.

UÇAKTAKİ TARAFTARLAR HER ŞEYİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Uçakta bulunan Beşiktaş taraftarları, yaşadıkları olayı sosyal medya aracılığıyla şöyle anlattı:
"Aprona geri döndük. 1 marş söylendi diye pilot uçağı geri döndürdü. Polis bekliyoruz. Bu uçak kalkar, ama bizi Rusya’ya alırlar mı bilmiyorum. Pilot ‘ben gitmiyorum’ diyor, imzalı evrak istiyor. Diplomatik kriz çıkarabiliriz. Uçak kalkıyor fakat Rusya’ya bilgi verilmiş çıkacak olan en ufak bir gürültüde Rus hava sahasına girdiğimizde indirilip ülkeye alınmayacağız. Kazasız belasız indik, ama pasaport kontrol çok uzun olacak gibi. 1 kişi 10 dakika sürüyor. Rus Havayolları ile gelecekler uçakta gürültü yapmayın. Pilotlar çok ters, iki uyarı ile uçağı geri döndürüyorlar." (Haberapron)