Beşiktaş üyesi 'Kasımpaşa'lılara kötü haber

Beşiktaş üyesi 'Kasımpaşa'lılara kötü haber
Beşiktaş üyesi 'Kasımpaşa'lılara kötü haber
Beşiktaş üyesi ve aynı zamanda Kasımpaşaspor yönetiminde olan bazı isimlerin üyelikleri askıya alınmak suretiyle düşürüldü.

Beşiktaş üyesi ve aynı zamanda Kasımpaşaspor başkanı olan Zafer Yıldırım ve yöneticiler İhsan Kalkavan,Mübariz Mansimov ve Tugay Ciner'in üyelikleri askıya alınmak suretiyle düşürüldü.

Beşiktaş'ta Lodeiro şaşkınlığı


Beşiktaş tüzüğünün üyelikler ile ilgili 9.maddesine göre haklarında işlem yapılan bu dört üye Kasımpaşa kulübü ile ilişiğini kesinceye kadar Beşiktaş'taki haklarından faydalanamayacaklar.

Kasımpaşaspor kulübündeki faal görevleri süresince Beşiktaş'ın kongre ve divanlarına katılamayacak olan bu dört üye aynı zamanda seçme ve seçilme haklarını da kaybetmiş oldular.

Söz konusu 9. maddenin ek bölümü şu şekilde: ''Ayrıca, Türkiye profesyonel spor liglerindeki takımlara üye olan, bu takımlar ve/veya iştirakleri ile ortaklıkları bulunan mevcut üyeler üyelik haklarından faydalanamazlar.''
Beşiktaş yönetimi tüzükte yer alan 9.maddeyi işleme koyarak Kasımpaşaspor'lu dört kongre üyesinin üyeliklerini askıya alarak düşürmüş oldu.

Turgay Ciner,İhsan Kalkavan,Mübariz Mansimov ve Zafer Yıldırım Kasımpaşaspor'daki faal görevlerinin bitmesinin ardından Beşiktaş yönetimine tekrar başvuruda bulunup üyelik haklarını yeniden kazanabilecekler.

Beşiktaş'ta stat krizi çözüldü