'Beşiktaş üzerinde oyunlar oynanıyor'

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Del Bosque davası konusunda haklı olduklarını belirterek, "Beşiktaş üzerinde oyunlar oynanıyor. Hani 31 Ağustos'ta bizi ligden düşüreceklerdi, puanımızı sileceklerdi, para alacaklardı?" dedi.

İSTANBUL - Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Del Bosque davası konusunda haklı olduklarını belirterek, "Beşiktaş üzerinde oyunlar oynanıyor. Hani 31 Ağustos'ta bizi ligden düşüreceklerdi, puanımızı sileceklerdi, para alacaklardı?" dedi.
Star TV'de katıldığı programda soruları yanıtlayan Beşiktaş Başkanı, Del Bosque davasının henüz bitmediğini belirterek, "Beşiktaş üzerine oyunlar oynanıyor. Kleberson davasını kazandık, yok saydılar. Del Bosque davası daha bitmedi. Basın niye yazmıyor? Hani 31'inde bizi ligden düşüreceklerdi, puanımızı sileceklerdi, para alacaklardı? Yürüyen bir davamız var. Bu para Beşiktaş'ın cebinden çıkmıyor, Türkiye'nin cebinden çıkıyor. Beşiktaş'ın yara alması kimin hoşuna gidiyor? Bizim bu kavgayı beraber yapmamız lazım. Çünkü haklıyız" diye konuştu.
"Herkes şapkasını önüne koysun" diyen Yıldırım Demirören, "Bizim davamız Beşiktaş. Her Beşiktaşlıya görev düşüyor. Hakareti eleştiriden ayırmamız lazım. Hakareti asla kabul etmem" ifadesini kullandı.
Yıldırım Demirören, Beşiktaş'ın bu yıl transfere harcadığı 50 milyon doların üç yılda ödeneceğini, bunun büyük bir kulüp için normal olduğunu söyledi. Teknik direktörün alacağı ücretin de bunun içinde olduğunu belirten Demirören, "50 milyonu üçe böldüğünüzde 17 milyon dolara gelir. Eğer Beşiktaş Kulübü senede 17 milyon dolar harcamıyorsa, ne Beşiktaş Kulübü olur, ne de Avrupa'da veya Türkiye'de başarılar gelir" şeklinde konuştu.
'Holosko'yu istedik'
"Bu sezon Beşiktaş'ın evladı, sevgili Ertuğrul Sağlam'la yola çıktık" diyen Yıldırım Demirören, hedeflerinin genç, dinamik, koşan ve 90 dakika mücadele eden bir Beşiktaş yaratmak olduğunu ifade etti. Demirören şunları söyledi: "Ben takımımızın hem Şampiyonlar Ligi'nde hem ligde, hem de Türkiye Kupası'nda sonuna kadar mücadele edeceğine inanıyorum. Beşiktaş'ın tek ihtiyacı, kendi içinde birlik olması, birlik halinde hareket etmesidir. Eğer biz bu birlik beraberliği sağlarsak, Beşiktaş'ın önü çok açık."
Holosko'yu Süper Kupa zamanında Manisaspor'dan istediklerini, ancak o gün verilen rakamların çok yüksek olduğunu anlatan Yıldırım Demirören, "Dün (önceki gün) tekrar talep ettim Holosko'yu. Fakat rakam gene yüksekti ve vazgeçtik" ifadesini kullandı. Futbol takımına ilişkin bir soruda ise kadro dışı bırakılan Nobre'yle Ertuğrul Sağlam'ı bir araya getireceklerini belirtti ve taraftarlardan Nobre'ye küsmemelerini istedi.
Galatasaray'a devletin arsa tahsis etmesi ve stat yapmasıyla ilgili bir soruyu Demirören, "Eğer güzide camiamıza stat yapılıyorsa, arsa verildiyse ve bunu da bir devlet kuruluşu verdiyse, Beşiktaş'a da arsa verilmeli. Ben Beşiktaş olarak arsa istemiyorum.
İnönü Stadı'nın arkasındaki devlete ve belediyeye ait olan yer bana verilsin, benim projem de hazır" dedi. (Spor Servisi)'Engin'le Sağlam kardeşten öte'
Futbol takımı genel menajeri Sinan Engin'in göreve geldiğinde, herkesin Ertuğrul Sağlam'ın kendisiyle anlaşıp anlaşamayacağını merak ettiğini dile getiren Başkan Demirören, "Gördüler ki sayın Engin ile hocamız çok iyi anlaşıyor. Kardeşten de öte oldular" diye konuştu. Beşiktaş Başkanı, Sinan Engin'in şimdi başka konulardan vurulmaya çalışıldığını da savunarak, "Hatasıyla doğrusuyla sayın Engin, benimle beraber Beşiktaş'ın 100. yılında şampiyonluğu yaşatmıştır. Engin, Türkiye'de olması gereken menajerlik sistemini yapabilecek yegâne kişilerden birisidir" dedi.
Yönetim kurulu üyesi Celalettin Kolot'un kalben Beşiktaşlı olduğunu vurgulayan Demirören, "Kendisi çok direkt bir insan ve direktliğinin hatasını çekti. Kamuoyu sayın Kolot'u çok yıprattı. Bu yıpranmanın sonucunda kendisinin bu görevi bırakmasının çok iyi olacağını söyledim. Kendisiyle o konuda hemfikir olduk. Şu anda kendisinin verdiği para ile ilgili spekülasyonlar var. Verdiği var, ayrıca diğer iki tane senedi var, isterse ödenir. Kendi bileceği iştir, kimse Beşiktaş Kulübü'nden büyük değildir.
Ben cebimden çıkartır, onun senedini öderim, yoluma devam ederim" ifadesini kullandı.