Beşiktaş ve Trabzonspor, Tolga Zengin'e acı gününde destek oldu

Beşiktaş ve Trabzonspor, Tolga Zengin'e acı gününde destek oldu
Beşiktaş ve Trabzonspor, Tolga Zengin'e acı gününde destek oldu
Trabzonspor'un eski kaptanı ve Beşiktaş'ın kalecisi Tolga Zengin'in annesi Melek Zengin bugün toprağa verildi. Cenazeye gelen Beşiktaş'ı Trabzonspor otobüsü taşıdı. Çarşı, Trabzonspor'a teşekkür etti.

TRABZON - Uzun süredir kanser tedavisi gören annesi Melek Zengin'i dün kaybeden Tolga Zengin için futbolun iki büyük camiası kenetlendi. Melek Zengin'in cenazesi için Trabzon'a gelen siyah beyazlı futbolcular takım arkadaşlarını bu zorlu günde yalnız bırakmazken, eski takım arkadaşları da cenaze töreninin yapıldığı İskender Paşa Camii'ne Tolga Zengin'e destek olmak için hazır bulundular. İkindi namazından önce cami bahçesinde taziyeleri kabul eden milli kaleci, metanetli durmaya çalışsa da cenaze namazının kılınmaya başlaması ile gözyaşlarına daha fazla hakim olamadı.

FİKRET ORMAN'LA BİLİÇ DE GELDİ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, Futbol Şubesi ve Transferden Sorumlu Yönetici Ahmet Kavalcı, yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Slaven Biliç ve futbolculardan oluşan 63 kişilik kafile, saat 11.45’te özel uçakla Trabzon Havalimanı’na indi.

ŞENOL GÜNEŞ DE UÇAKLA GELDİ

Siyah beyazlı tüm takımın bulunduğu kafilede sadece Dentinho yer almadı. Trabzonspor’un ve milli takımın eski teknik direktörü Şenol Güneş de siyah beyazlı takımın uçağıyla Trabzon’a geldi. Siyah beyazlı kafileyi, havalimanında Trabzonspor Asbaşkanı Ali Kemal Başaran karşıladı. 

TAKIM OTOBÜSÜNÜ GÖNDERDİ 

Trabzonspor'da Beşiktaş’a jest yaparak takım otobüsünü siyah beyazlı takımın kullanımına tahsis etti. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'da kulübün VIP minibüsünü Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri için havalimanına gönderdi. Çarşı grubu da bu jest için Twetter hesabından Trabzonspor'a teşekkür etti.ORMAN FUTBOLCULARDAN AYRILMADI

Ancak Başkan Orman, yöneticiler ve Biliç, takımla birlikte ön camında "Beşiktaş" yazısı bulunan Trabzonspor otobüsüne bindi. Siyah beyazlı kafile, daha sonra bir restorana giderek basına kapalı öğle yemeği yedi. Yemeğe Trabzonspor Asbaşkanı Ali Kemal Başaran ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. 

CENAZEDEN NOTLAR
- Yapılan törenin ardından Melek Zengin'in cenazesi defnedilmek üzere Trabzon Bostancı Mezarlığı'na götürüldü...
- Tolga, dua edildiği sırada gözyaşlarına hakim olamadı...
- Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da Tolga'nın yanına geldi ve taziyeleri kabul etti.
- Trabzonsporlu futbolcular da İskenderpaşa Camii'ne geldi...
- Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Toraman yaptığı açıklamada; "Böyle durumlarda söylenecek bir söz yok.. Çok sevdiğimiz kardeşimizin bu günde acısını paylaşmaya geldik. Melek Annemizin mekanı cennet olsun" dedi. 
- Tolga Zengin, İskenderpaşa Camisi'ne gelen arkadaşlarının taziyelerini kabul etti. (AA/DHA)