Beşiktaş'a 5 yılda 20 milyon TL

Beşiktaş'a 5 yılda 20 milyon TL
Beşiktaş'a 5 yılda 20 milyon TL
Siyah-beyazlı yönetim, Vodafone Arena kale arkası tribününün isim hakkı için Denizbank ile anlaştı. Kulübün kasasına 5 yılda 20 milyon TL girecek.

Son dönemde sponsorluk anlaşmaları konusunda önemli adımlar atan Beşiktaş , Vodafone Arena kozunu da kullanmaya başladı. Yönetim, İnönü Stadı’nda ‘eski açık’ olarak bilinen deniz tarafındaki kale arkası tribününün isim hakkını Denizbank’a sattı.

Schalke'den Olcay Şahan sürprizi

Habertürk'ün haberine göre; Vodafone Arena’da söz konusu bölüm Denizbank Tribünü olarak anılacak. 5 yıllık anlaşma karşılığında Kartal’ın kasasına 20 milyon TL girecek. Kulüp Başkanı Fikret Orman, söz konusu anlaşmayla ilgili, “Bütün tribünlere sponsor alacağız. Stadın maliyetine de buradan büyük bir katkı sağlayacağız. İlk anlaşmayı Denizbank ile yaptık. Sırada 3 anlaşma daha var” ifadelerini kullandı.

50 MİLYON TL YOLDA

Orman’ın ‘sırada’ dediği 3 anlaşmanın ilki için en yakın aday da Spor Toto... Yönetimin İnönü Stadı’nda Çarşı Grubu’nun oturduğu kapalı tribün için Spor Toto’yla görüşmelerinin son aşamaya geldiği öğrenildi. Siyah-beyazlıların Vodafone Arena’da kapalının ‘Spor Toto Tribünü’ olarak anılması karşılığında 10 yıllık bir anlaşma yapmayı planladığı ve kasaya 50 milyon TL girmesinin hedeflendiği belirtildi.

Öte yandan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena’da çatı montajının 10 gün içinde tamamlanacağını açıkladı.

Beşiktaş maçına Belçikalı hakem