Beşiktaş'a ağır ceza kapıda

UEFA Disiplin Kurulu'nun Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı Chelsea maçında çıkan olaylar nedeniyle ağır ceza vermesi bekleniyor.
UEFA Tahkim Kurulu Asbaşkanı Levent Bıçakcı, Siyah-Beyazlı kulübe seyircisiz oynama ya da ağır para cezasının verilmesinin gündemde olduğunu söyledi.

NYON - UEFA Disiplin Kurulu'nun Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı Chelsea maçında çıkan olaylar nedeniyle ağır ceza vermesi bekleniyor.
UEFA Tahkim Kurulu Asbaşkanı Levent Bıçakcı, Siyah-Beyazlı kulübe seyircisiz oynama ya da ağır para cezasının verilmesinin gündemde olduğunu söyledi. Bıçakcı şöyle devam etti: "Gözlemciler olayı ayrıntılı bir şekilde rapor etti.
Güvenliğin sağlanamaması, yakılan meşaleler, sahaya çok sayıda jeton, şişe, çakmak, bozuk para, cep telefonu gibi yabancı cisim atılması ve özellikle ikinci yarının başlangıcında atılan ve maçı kasıtlı olarak 9 dakika geciktiren konfetilerin hepsi raporda yer aldı."
Bıçakcı, Beşiktaş'ın savunmasının çok önemli olduğunu vurgulayarak,
"Özellikle ikinci yarı başındaki maçı geciktiren eylemleri Beşiktaş Kulübünün kasıtlı olarak düzenlediği UEFA tarafından sabit görülürse, ağır bir disiplin cezası ile karşılaşacağı mutlaktır. Bu nedenle Beşiktaş özellikle maçın Almanya'da oynanması nedeniyle kendi kulübünde kayıtlı taraftarların maça gidemediğini, olayı çıkaran taraftar kitlesinin tüm Avrupa ülkelerinden geldiğini hiçbir şekilde Beşiktaş ile bağlarının bulunmadığını mutlaka belirtmelidir" dedi. (Spor Servisi)