Beşiktaş'a amatör kardeş

Beşiktaş'a amatör kardeş
Beşiktaş'a amatör kardeş
Beşiktaş, Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Dikilitaşspor ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Beşiktaş , Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Dikilitaşspor ile işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma gereğince Siyah-Beyazlılar'ın alt yapı ile A Takımı arasındaki geçiş sürecinde futbolcuların bu kulüpte oynamalarına olanak sağlanacak.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen törene Başkan Fikret Orman'ın yanı sıra Futbol A Takımından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı, Futbol Genel Direktörü Önder Özen, Futbol Altyapı Koordinatörü Emrah Bayraktar ile Dikilitaşspor Başkanı Halit Çenberli ve yöneticileri katıldı.

'DİKİLİTAŞSPOR İLE KARDEŞTEN ÖTEYİZ'

Törende bir konuşma yapan Başkan Fikret Orman, şunları söyledi: "Dikilitaşspor Kulübü ile kardeşten de öteyiz. Bugün burada bir işbirliği anlaşması yapıyoruz. Dikilitaşspor Kulübü'nün birçok mensubu bizim kulübümüzde kongre üyesi. Futbol yönetiminin aldığı bir kararla iki takımla anlaşma yaptık. Herhangi bir anlaşma imzalıyor gibi değil de aynı binanın aynı katında ayrı odalarda bulunan kişilerin bir araya gelip yemek yemelerine benzetiyorum içinde olduğumuz durumu. Camia olarak Dikilitaşspor'un yanındayız."

Beşiktaş daha önce de İstanbul 1. Amatör Lig ekiplerinden Sefaköy Kartalspor ile benzer bir anlaşma imzalamıştı.

Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Beşiktaş ilçesi temsilcisi Dikilitaşspor, daha önce 3 sezon 3. Lig'de mücadele etmişti. Kırmızı-Beyazlı kulüpte, Fenerbahçe 'nin efsane oyuncularından Müjdat Yetkiner'in oğlu Kılınç da kaptanlık yapıyor.