Beşiktaş'a Atiba tepkisi

Beşiktaş'a Atiba tepkisi
Beşiktaş'a Atiba tepkisi
Medical Park Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, 30 yaşındaki Hutchinson'un transferinin Beşiktaş'ın devreye girmesiyle tıkanma noktasına geldiğini söyledi.

AA - Gültekin Gencer, Atiba Hutchinson ile yaptıkları görüşmelerde iki defa sona geldiklerini ancak birtakım sorunlar nedeniyle bir türlü mutlu sona ulaşamadıklarını ifade etti.

Beşiktaş'ta skandal!


İspanyol takımı Sevilla, Yunanistan'dan Olimpiyakos ve Panathinaikos, Hollanda ile İngiltere liglerindeki takımların da oyuncuyla ilgilendiğini bildiklerini anlatan Gencer, Atiba'yı Türkiye 'ye gelmesi konusunda ikna ettiklerini daha sonra oyuncu ile görüşen diğer takımlardan kaynaklanan maddi sorunlar yaşadıklarını kaydetti.

Gencer, "Biz bu maddi sorunların diğer takımların da girdiği transfer çalışmalarından kaynaklandığını düşünüyorduk. Dün akşam 22.00 itibarıyla Atiba son kararını kulübümüze açıklayacaktı. Futbolcunun Antalyaspor'u değil de başka bir kulübü tercih ettiği yönünde haber aldık. Bu kulübün kim olduğunu öğrendik ki maalesef günlerdir bizimle oyuncuyu karşı karşıya getiren kulübün Beşiktaş olduğu ortaya çıktı. Gündüz Beşiktaş kulübü yöneticileriyle yaptığım görüşmede Atiba'nın transferinin gündemlerinde olmadığını söylediler. Daha önce gündemlerinde olduğunu ancak kendileri için kapandığını belirterek 'Antalyaspor'a hayırlı olsun' dediler. Daha sonra geç saatlerde bu kulübün Beşiktaş olduğunu üzülerek duyduk" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ'TA TRANSFERİ BİLİC YAPIYOR"

Bu durumu telefonla arayarak, kulüp yöneticileriyle paylaştığını vurgulayan Gencer, şunları söyledi:
"Bana transferi Bilic yapmış olabilir dediler. Demekki Beşiktaş gibi bir camiada bu kadar yönetim, bu kadar kişi varken transferi hoca yapıyor. Transfer görüşmelerinden kendilerinin haberlerinin olmadığını ve Bilic tarafından transferin yapılabileceği söylendi ve biz üzüldük. Atiba'yı Beşiktaş'ın alacak olduğunu bilseydik biz devreden çıkardık. Çünkü bir futbolcunun maliyeti iki Türk takımının birbirine girmesiyle yükseldi. Bu durumun hem Türk ekonomisi hem de Türk takımlarına zararı oldu, ülkemiz için de iyi olmadığını üzülerek söylüyorum. Bunlar tabii ki bir duyum. Yarın daha da netlik kazanacak."

Holosko iki ay yok


'Beşiktaş bu durumu ne kadar Bilic'in üzerine atsa da yarın her şeyin gerçek yüzü ortaya çıkacak, bu hoş değil' diyen Gencer, iki defa transferde bitme noktasına geldiklerini ve hatta transfere bitti gözüyle baktıklarını ifade etti.

"ANTALYASPOR BASİTE ALINMAYACAK BİR KULÜP"

Gencer, şunları kaydetti:
'Beşiktaş ya devreden çıkacak veya Beşiktaş'a oyuncu imza atarsa transferde fiyat yükselmesine neden olan kulübün kim olduğu çok net açıklanmış olacak. Biz oyuncunun fiyatının yükselmesine Yunan takımlarının neden olduğunu düşünüyorduk. Bu kadar dostluklarımız, karşılıklı alışverişimiz olan bir kulüp ile Atiba yüzünden karşı karşıya gelmemiz çok üzücü. Beşiktaş kulübü asbaşkanı ile görüştüm. O da kamptaki yöneticilerle görüşüp 'bizim haberimiz yok, hoca transferi yapmış olabilir' demesi ne kadar kaçamak bir cevap olduğunun göstergesi. Oyuncunun menajeri ile de görüştüm ve bana kulübün Beşiktaş olduğunu iletti. Beşiktaş'a evet dediklerini söylediler. Beşiktaş, bugün bir açıklama yapılmaması yönünde futbolcudan söz almış. Kulüp olarak açıklama yapacaklarını iletmişler. Bizim bu kadar rahat herkese ulaşamayacağımızı sanıyorlar. Antalyaspor'u basite alıyorlar galiba. Antalyaspor'un basite alınmayacak bir kulüp olduğunu zamanla herkes öğrenecek.'

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Deniz Atalay, Kanadalı futbolcu Atiba Hutchinson'un transferinin gündemlerinden çıkarıldığını yazılı açıklama ile kamuoyuna duyurmuştu. Bunun üzerine Medical Park Antalyaspor Kulüp Başkanı Gencer, Beşiktaş'ın oyuncuyu transfer gündeminden çıkarması üzerine oyuncu ile görüşmelere başladıklarını kamuoyu ile paylaşmıştı.

"Beşiktaş ile F.Bahçe arasındaki fark..."