Beşiktaş'a 'baba' engeli çıktı

Beşiktaş'a 'baba' engeli çıktı
Beşiktaş'a 'baba' engeli çıktı
Önceki gün İstanbul'a getirilip sağlık kontrolünden geçirilen Alexander Milosevic'in kulübü, menajeri ve kendisiyle el sıkışıldı. Tek sorun ekstra para isteyen oyuncunun babası.

Beşiktaş 'ta önceki gün apar topar İstanbul ’a getirilen ve sağlık kontrolünden geçtikten sonra ülkesine geri dönen Alexander Milosevic'in transferiyle ilgili önemli gelişmeler ortaya çıktı.

Beşiktaş son teklifini yaptı!


İsveçli stoper siyah-beyazlılarda hem yönetimin hem de Hırvat teknik direktör Slaven Bilic’in oyuncunun transferine onay verdiği kaydedildi. Beşiktaş’ın da hem oyuncuyla, hem kulübü Stockholm’le hem de menajeriyle fiyat konusunda el sıkıştığı belirtildi. Tek sorun ise transferden pay isteyen babası. Baba Milosevic’in, İsveç basınına açıklama yaparak başka takımların da devreye girmesi ve pazarlık gücünün artması için ortalığı karıştırdığı iddia edildi. 

BİR YILDIR TAKİP EDİLİYOR

Siyah-beyazlılar genç oyuncuyu tam 1 yıldır gözlemliyor. Oyuncuyu, Beşiktaş İzleme Komitesi Şefi Fikret Demirer ve ekibi keşfetti. Takibe alındığı süre boyunca teknik heyete düzenli olarak raporlar verildi. Yönetim, ocak ayı içerisinde Milosevic'le 4 yıllık anlaşma imzalamak istiyor. Futbolcuya ilk yıl için 600 bin euro verilecek. Siyah-Beyazlılar, potansiyeli yüksek olan genç stoperden hem sportif başarı bekliyor hem de önümüzdeki yıllardaki olası bir satıştan önemli bir gelir hedefliyor.

FIFA'NIN KURALLARI YÜZÜNDEN

Milosevic’in imza aşamasına gelmeden sağlık kontrolünden geçirilmesinin altında ise FIFA’nın yeni kuralları yatıyor. Söz konusu kurallara göre, takımlar transfer etmek istedikleri oyuncuları imzadan önce sağlık kontrolüne alıyor. Futbolcunun kulübü de buna izin vermek durumunda. İmza atıldıktan sonra sağlık kontrolü yapılıp, futbolcuda problem çıkması durumunda, imza için verilen para geri alınamıyor. Beşiktaş bu nedenle genç oyuncuyu İstanbul'a getirtti, sağlık kontrolünden geçirdi, ancak henüz anlaşma yapılmadı. ( Bugün )

Fernandes'e uyarı: Demba Ba'dan uzak dur