Beşiktaş'a bir maç ceza

Disiplin Kurulu, Galatasaray derbisinde çıkan olaylar nedeniyle Beşiktaş kulübüne bir maç saha kapama ile 1 milyar lira cezası verdi. Siyah-Beyazlılar, Konyaspor maçını federasyonun belirleyeceği başka bir sahada oynayacak.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Disiplin Kurulu, Galatasaray derbisinde çıkan olaylar nedeniyle Beşiktaş kulübüne bir maç saha kapama ile 1 milyar lira cezası verdi. Siyah-Beyazlılar, Konyaspor maçını federasyonun belirleyeceği başka bir sahada oynayacak. Aynı maçta Galatasaray kulübüne ise 2,5 milyar lira para cezası verildi.
Beşiktaş'ta sakatlığı nedeniyle bir süredir takımdan ayrı kalan Sergen Yalçın'ın, Fenerbahçe derbisi nedeniyle Konyaspor önünde riske edilmeyeceği belirtildi. Geçen hafta İsviçre'de kontrolden geçen tecrübeli oyuncunun ciddi bir rahatsızlığı olmadığı açıklandı. Sergen'le bir toplantı yapan teknik direktör Lucescu, "Fenerbahçe maçı bizim için çok önemli. Bu nedenle seni Konyaspor maçında oynatmayacağım. Derbiye kadar tam kapasiteye ulaşmanı bekliyorum. Bu süre içinde sıkı bir idman ve tedavi programı uygulayacaksın" diye konuştu. Kulüp doktoru Yalçın Yavuzer, Sergen'in hızlı iyileştiğini ve Fenerbahçe maçına kadar hazır olacağını belirterek, "Sergen için hızlı bir tedavi süreci başlattık. Derbiye kadar tam kapasiteye ulaşacağını umuyoruz" dedi. Yavuzer, Kaan ve Ahmet Dursun'un durumlarının iyiye gittiğini sözlerine ekledi.
Başkan Serdar Bilgili, önceki gün yapılan yönetim kurulu toplantısına katılmayan Kıvanç Oktay ve Yıldırım Demirören'le yollarını ayırma kararı aldı. Bilgili, yönetici arkadaşlarının mazeret göstermeden toplantıya katılmamalarına tepki göstererek şöyle konuştu: "Tavırlarıyla camiaya zarar veriyorlar. Yönetim toplantısında bu arkadaşlarımızla yollarımızı ayırma kararı aldık."