Beşiktaş'a Brugge maçından 5 milyon TL

Beşiktaş'a Brugge maçından 5 milyon TL
Beşiktaş'a Brugge maçından 5 milyon TL
Beşiktaş Kulübü Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Club Brugge maçında 69 taraftar olacağını, bilet satışından 5 milyon TL gelir beklediklerini söyledi.

İSTANBUL - İstanbul'un Sesi Radyosu'nda yayınlanan 'Futbolun Sesi' programına telefonla katılan Ahmet Ürkmezgil, " Beşiktaş olarak Türk futbolunu Avrupa'da temsil etme misyonunu şu anda yürütüyoruz. Bu da büyük bir sorumluluk yüklüyor. Sadece Beşiktaş adına değil Türk futbolu adına da mesuliyet hissediyoruz. Güzel niteceler almak daha da motive ediyor, bu işe konsantre ediyor. Avrupa gerçekten çok farklı bir duygu. Lig de bizim için çok çok önemli, her şeyin esas çıkış noktası orası. Futbolcular bu tempoya gerçekten çok iyi alıştılar. Futbolcular bizden daha rahat diyebilirim. Oynayıp maç kazandıkça daha da çok motive oluyorlar" ifadelerini kullandı.

" TÜRKİYE KUPASI'NDAN KASITLI OLARAK ELENMEDİK"

"Spor Toto Süper Lig ve Avrupa kupası arasında bir tercih yapacak olsam her ikisinde de gittiği yere kadar giderdim" diyen Beşiktaş Genel Sekreteri, "Şansımın gittiği yere kadar giderdim. Aynı Türkiye kupası'nda olduğu gibi. Orada elenmek durumunda kalmış olmamız herhangi maksatlı bir program dahilinde olmadı" şeklinde konuştu.

"BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ FUTBOLCU ALACAKLARINI ÖDEMEK"

Beşiktaş'ın mali sıkıntılarına çözüm üreten Ürkmezgil, "Başta başkanımız olmak üzere bütün arkadaşlar bu konularda profesyonel oldukları için her iş adamının yaptığı gibi birinci önceliğimiz futbolcuların alacaklarını az bir geçikme ile ödemek. Devamlı bu konuda bir çözüm ürettik. Bundan sonra da aynı şekilde gidecektir. Hiç bir endişe olmasın" dedi.

"5 MİLYON GELİR BEKLİYORUZ"

Siyah-beyazlı yönetici, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda 19 Mart Perşembe günü çıkacakları Club Brugge maçı hakkında, "Satışa çıkan ekstra biletler"le birlikte toplam satılan bilet sayısı 69 bine ulaştı. İnşallah 5 milyon TL gelir bekliyoruz. Başkan Fikret Orman'da büyük bir sevinç yaşadı. Son maçlarda iyi bir gişe hasılatı elde ettik. Bu turu geçersek yine UEFA'dan para gelecek. Liverpool, Arsenal, Tottenham ve Brugge maçlarından elde edilen paralar, inşaata ve futbolcu ödemelerine gitti. Şans kapıyı çaldı, hasılatlar imdada yetişti" şeklinde konuştu. Mustafa Akın (DHA)