Beşiktaş'a çılgın gelir: 190 milyon dolar

Beşiktaş'a çılgın gelir: 190 milyon dolar
Beşiktaş'a çılgın gelir: 190 milyon dolar
Fikret Orman yönetiminin son bir yılda siyah-beyazlı kulübe kazandırdığı sponsorluk geliri 190 milyon dolara ulaştı.

İSTANBUL - Başkanlık koltuğuna oturduğu Mart 2012'den itibaren yönetimdeki arkadaşlarıyla beraber borçları azaltmak için çalışan Fikret Orman, son olarak Adidas ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Beşiktaş'tan Ceyhun açıklaması


YENİ VE YENİLENEN SPONSORLAR

Adidas ile bu sezon sona eren anlaşmanın yeniden revize edilerek uzatılması sonucu Beşiktaş'ın kasasına 5 yılda 24.5 milyon dolar girecek.

Geçtiğimiz hafta 10 yıllık bir aradan sonra Koç grubu ile sponsorluk anlaşması yapan siyah-beyazlılar, bu imzadan da 5 yıl için 16 milyon 632 bin dolar gelir elde edecek. Koç grubu ayrıca erkek hentbol ve tekerlekli sandalye basketbol takımına da sponsor oldu.

Beşiktaş'ta 'af' belirsizliği


VODAFONE ARENA'DAN 145 MİLYON DOLAR

Başkan Fikret Orman en büyük sponsorluk anlaşmasını ise Vodafone ile yaptı. Yeniden yapılan stada isim sponsoru olan Vodafone, siyah-beyazlılara 8 yılda 145 milyon dolar ödeyecek.

Ayrıca İntegral Forex ile 3 yıl için 10 milyon dolar, Kalde ile 1 yıl için 4.5 milyon TL tutarında sponsorluk anlaşması imzalanmıştı.

2013 yılında yapılan bu 5 anlaşmanın Beşiktaş'a getirisi toplam 190 milyon doları buluyor.

F.Bahçe'ye 14, G.Saray'a 12 milyon lira


SPONSORLARDAN GELECEK PARA SADECE ZAMANI GELDİĞİNDE ALINACAK

Fikret Orman Yönetimi, önceki yönetimlerin aksine sponsorluk anlaşmaları sonrası parayı hemen alıp harcamak yerine sözleşmede ne kadar yazıyorsa sadece o rakamı senesi geldiğinde alıp kullanma yolunu seçiyor.

Orman'ın özellikle üzerinde durduğu bu tutum sayesinde sponsorlar vasıtasıyla sağlanan gelirlerin anında bitirilmesinin de önüne geçilmiş oluyor. ALİ DANAŞ (DHA)

Fenerbahçe'den Beşiktaş'a stat yanıtı