Beşiktaş'a Fernandes şoku

Beşiktaş'a Fernandes şoku
Beşiktaş'a Fernandes şoku
Galatasaray ile yapılan derbi maçta sakatlanan Beşiktaşlı futbolcu Fernandes, Cuma günü oynanacak Medical Park Antalyaspor maçında forma giyemeyecek.

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü Doktoru Ertuğrul Karanlık, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, Manuel Fernandes'in sakatlığının sıkıntılı olduğunu belirterek, "Sol ayak bileği ve dizine darbe aldı. Ayak bileği orta derecede ama dizinde daha ciddi bir problem var. Tedavisine başladık, yoğun bir program uygulayacağız. Medical Park Antalyaspor maçında kesinlikle yok. Uyguladığımız tedavi o maçta oynamasına izin vermiyor" diye konuştu.

"Dany'nin moraline para vermiyoruz"

"CENK DEVAM ETMEK İSTEDİ"

Diğer sakat futbolculara da değinen Dr. Karanlık, Cenk Gönen'den sevindirici haber geldiğini ifade ederek, "Cenk'in herhangi bir sıkıntısı yok. Hastanede muayene edildi. Herhangi bir sorunu bulunmuyor" dedi.

Galatasaray derbisinde Cenk'in oyuna devam etmesiyle ilgili çeşitli spekülasyonlar yapıldığını kaydeden Karanlık, şöyle devam etti:
"Cenk oyuna devam etmek istedi. İlk bilgiler, sıkıntı olmadığını gösteriyordu. Bütün parametreler iyiydi. Soyunma odasından kırmızı çantamızı getirdik, kandaki oksijen oranı, nabız ve tansiyon gibi bilgileri aldık. Futbolcu oynamak istiyordu. Sonuçları gördükten sonra herhangi bir risk olmadığı için sporcumuz kendini iyi hissetti ve maça devam etti. İyi olmasına rağmen kalenin arkasında kaldık. Maç sonrası rutin tetkikler yaptık, herhangi bir problemle karşılaşmadık."

Dany'nin penaltısına olay yorum!

TOLGA ZENGİN'İN DURUMU

Ertuğrul Karanlık, Tolga Zengin'in gözündeki sorunun ısınma hareketleri sırasında ortaya çıktığını vurgulayarak, "Tolga, ısınma esnasında gözünün sulu olduğunu ve rahat olmadığını dile getirdi. Tedavi uyguladık ve maça başladı. Devre arasında rahatsızlığının arttığını söyledi. Kendisini iyi hissetmediği için maça devam etmemesine karar verdik. Yarın göz uzmanları kontrol edecek" ifadelerini kullandı.

Maç esnasında gözüne laser tutulduğu için rahatsızlık oluştuğu yönündeki iddialar için de Karanlık, "Laser maç esnasında başladı, Tolga'nın sıkıntısı ise maç öncesi başlamıştı. Öyle bir şey olduğunu sanmıyorum" dedi.

Oğuzhan Özyakup'un durumuna değinen Ertuğrul Karanlık, "Oğuzhan, geçen haftaki maçta sıkıntı yaşamıştı, Yoğun tedavi sonrası maça çıktı. Ancak ismini vermek istemediğim bir Galatasaray futbolcusundan kötü bir darbe aldı. Bugün yenileme antrenmanına bile çıkamadı umarım Medical Park Antalyaspor maçına hazır olur" şeklinde konuştu.

Dr. Karanlık, sağ ayak baş parmağına darbe alan Necip Uysal'ın ise çok ciddi bir sorununun olmadığını sözlerine ekledi. (AA)

Cenk Gönen: İyi ki varsınız