Beşiktaş'a 'Güneş' doğuyor

Beşiktaş'a 'Güneş' doğuyor
Beşiktaş'a 'Güneş' doğuyor
Hırvat tekni adam Slaven Bilic ile sezon sonunda yollarının ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Beşiktaş'ta düşünülen ilk ismin Bursaspor ile olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek Şenol Güneş olduğu iddia edildi.

Süper Lig’de lider Fenerbahçe 'nin 1 puan gerisinde şampiyonluk yarışını sürdüren Beşiktaş ’ta taşlar yerinden oynayacağa benziyor. En belirgin değişikliğin ise teknik direktörlük koltuğunda yaşanacağı ileri sürüldü.

Bilic'ten Gökhan Töre'ye şok!

AMK Spor'un haberine göre; sezon sonunda 2+1 yıllık sözleşmesinin 2 yılı dolan ve 500 bin Euro vermesi durumunda istediği takıma gidebilecek olan Slaven Bilic’in henüz siyah-beyazlılara “Devam etmek istiyorum” dememesi, Beşiktaş yönetimini arayışa itti. Premier Lig ekiplerinden West Ham United’dan teklif alan Hırvat çalıştırıcı da yavaş yavaş bavullarını toplamaya başladı.

Beşiktaş’ın gündemindeki ilk teknik direktör adayı Şenol Güneş. Bursaspor ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan tecrübeli teknik adam, yeşil-beyazlı ekibe veda etmeye hazırlanıyor. Güneş ile temas kuran siyah-beyazlılar, ilk görüşmeden olumsuz olmayan bir cevapla ayrıldı. Beşiktaş’ın teklifine sıcak bakan Güneş “Sezon sonu görüşelim” yanıtını verdi. Siyah-beyazlılar, 2 sezon önce de Güneş’i takımın başına getirmek istemişti.

2 YIL ÖNCE GELİYORDU

İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, Güneş ile büyük oranda anlaşmış, ancak dönemin futbl direktörü Önder Özen’in veto edip Slaven Bilic’le el sıkışması üzerine bu defter rafa kalkmıştı.

Hem tecrübesi hem de oynattığı olumlu futbolla beğeni toplayan Şenol Güneş’in Beşiktaş’la anlaşma ihtimalinin yüksek olduğu da kulislerde konuşuluyor.

Slaven Bilic'e servet önerdiler