Beşiktaş'a haciz geldi!

Beşiktaş'a haciz geldi!
Beşiktaş'a haciz geldi!
Siyah-beyazlı yönetim, güne büyük bir şokla başladı. Yıldırım Demirören'in başkanlığı döneminden Aktif Tanıtım'a olan 8 milyon 839 bin Dolar'lık borç nedeniyle kulübe icra takibi başlatıldı.

RADİKAL -Aktif Tanıtım'ın 8 milyon 839 bin dolarlık alacağı için haciz işlemlerini yeniden başlattığı Beşiktaş 'ta şok yaşanıyor. Haciz memurları ve avukatlar kulüp binasına geldiğinde tatsız olayların yaşandığı, kulüp avukatlarının, hacize gelen memurları ve avukatları içeriye almak istemedikleri öğrenildi. Bu sırada arbede yaşandığı belirtildi. İçeriden alınan bilgilere göre sert tartışmalar oldu.

Memurlar içeri girince yapılan görüşmede kulüpte para olmadığı için ödeme yapılamayacağı anlaşıldı. İçerideki mallar için tutanak hazırlandı. Haciz işlemi yeniden başlatıldı. Kapıda 2 adet kamyonun beklediği, kulüp binası arkasında 1 kamyonun daha bulunduğu görüldü. Eşyaları götürmek için kamyon getirildiği dikkat çekerken, haciz memurları Başkanın ve Yönetimin oturduğu 13. kattaki tüm masa sandalye ve eşyaları toplattıkları öğrenildi. İlerleyen süre içinde kulüp binasındaki eşyaların çıkarılması ve kamyonlar ile götürülmesi bekleniyor.

PROTOKOLE UYMADI

Aktif Tanıtım adına Dedeoğlu Hukuk Bürosu'ndan yapılan açıklamada, borçla ilgili Fikret Orman döneminde ödeme protokolü yapıldığı ancak bu protokole uyulmadığı belirtilerek, "Yıldırım Demirören dönem borçlarından Beşiktaş Kulübü'nün Aktif Tanıtım'a olan 10 milyon dolara yakın borcu, İstanbul 1. İcra Müdürlüğü'nden ilamlı icra takibine konulması üzerine Sayın Fikret Orman yönetimi tarafından her ne kadar bir ödeme protokolüne bağlanarak, vadelere bağlanmışsa da söz konusu protokole uyulmadığından maalesef icra takibine kaldığı yerden devam edilerek, Beşiktaş Futbol Yatırımları San. ve Ticaret AŞ'nin tüm mal varlıklarına haciz işlemi uygulanmak zorunda kalınmıştır" denildi.

Haciz işlemlerine başlanmadan önce Beşiktaş Kulübü'ne yapılan tüm başvuru ve görüşme taleplerinden olumlu bir sonuç alınamadığı vurgulanan açıklamada, "Borçlu Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ hakkında İstanbul 1. İcra Müdürlüğü'nden başlatılan icra takibi miktarı faizler hariç 8 milyon 839 bin 602 ABD dolarıdır" ifadesine yer verildi.

 BEŞİKTAŞ ÖDEYECEĞİNİ DUYURMUŞTU

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ, 6 milyon 97 bin 790 dolar tutarındaki tazminatı, bir peşin 5 taksitle ödeyeceğini, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda da yayınlanan açıklama ile duyurmuştu;

O açıklama şöyleydi;
”Aktif Tanıtım’la (Aktif) şirketimiz arasındaki davada verilen karar dikkate alınarak, Aktif firmasıyla; ihtilafın başlangıcından ödeme takviminin sonuna kadar işlemiş ve işleyecek faizler ile KDV dahil olmak üzere toplam 6.097.790 dolar ile 28.12.2012 tarihinde anlaşmaya varılmıştır. Buna göre anlaşmaya varılan tutarın 1.097.790 dolarlık kısmı peşin, bakiye tutar ise 15 Mart 2013 tarihinde 1.000.000 dolar, 15 Haziran 2013 tarihinde 1.000.000 dolar, 15 Eylül 2013 tarihinde 1.000.000 dolar, 15 Aralık 2013 tarihinde 1.000.000 dolar ve 15 Mart 2014 tarihinde tarihinde 1.000.000 dolar olmak üzere 5 taksitte ödenecektir. Ödemeler için Aktif’e şirketimiz cirolu Yönetim Kurulu Başkanımız Fikret Orman avalli çekler verilmiştir. Ayrıca, Aktif ile şirketimiz arasındaki ihtilafa konu sözleşmede yer alan led panolar KDV dahil 944.000 dolar bedelle satın alınmıştır. Şirketimizin, 31.05.2012 tarihli mali tablolarında Aktif Tanıtım ile ilgili davaya istinaden toplam 11.228.933,93 dolar karşılık ayrılmıştır.” (fanatik)