Beşiktaş'a 'İnan'ılmaz teklif

Beşiktaş'a 'İnan'ılmaz teklif
Beşiktaş'a 'İnan'ılmaz teklif
Fenerbahçeli Caner Erkin'den sonra Galatasaray kaptanı Selçuk İnan da Beşiktaş'ın radarında...

1.5 ay önce "Mancini ile yapamıyorum" diyen Selçuk İnan, menajerler tarafından "Florya'da mutsuz, Fenerbahçe'ye gitmek karakterine yakışmaz, isterseniz Kartal'a gelir" diye Beşiktaş 'a önerildi. Siyah-beyazlı profesyoneller çalışma başlattı, ancak sorun " Galatasaray yüksek bonservis ister" engeli.

Almeida işi arap saçı!


Akşam Gazetesi'nden Yasemin Akbulut'un haberine göre; Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic'in Fenerbahçeli Caner Erkin'i istemesinden sonra ikinci büyük transfer dedikodusu Galatasaray'dan geldi. Sarı-kırmızılı takımla mutsuz dönem geçiren ve 2019'a kadar sözleşmesi uzatılmak istenen Selçuk İnan'ın menajerler aracılığı ile Beşiktaş'a önerildiği ortaya çıktı. Olay 1.5 ay önce yani Selçuk İnan ile Roberto Mancini, "forma" krizi yaşamadan önce gerçekleşti.

KÖPRÜLERİ ATAN GERİLİM

İkinci yarıda Fenerbahçe'nin bir ara 10 puan gerisinde kalan Galatasaray, farkı 4'e kadar indirme şansı yakaladı. Ancak bu şans hep ıskalandı. Sonra Chelsea karşısında beklenen olmadı ve Galatasaray hedeflerinden kopmaya başladı. Mancini ise bu tabloda en çok Selçuk'u eleştirdi, hatta zaman zaman saha kenarında oyuncusuna fırça attı. Selçuk İnan'ın da haliyle Florya'da mutsuzluğu arttı.

Fernandes'e ağır fatura


TRABZON'A DÖNMEYECEK

Bunun üzerine Selçuk, "Ben bu Mancini ile yapamayacağım" duygusuna kapıldı. Bunu fırsat bilen menajerler (Selçuk'un menajeri değil) oyuncunun, "Galatasaray'dan ayrılmak istiyorum ama Fenerbahçe'ye gidecek karakterde oyuncu değilim" sözünden hareketle "Beşiktaş" önerisinde bulundu. Selçuk da "Beşiktaş olabilir, Trabzon da var. Geri dönmek doğru olmaz" diyerek Türkiye 'deki aday takım sayısını teke indirdi.

AVRUPA'DA ÜCRETLER AZ

Tabii bu durumda Avrupa önceliği de vardı. Selçuk, Fiorentina ve Sampdoria tarafından Ocak transferinde bir kez daha istenmişti. Ancak bu kulüpler hem dünya kulübü değildi hem de verdiğikleri para vergi düşünce 1 milyon euroyu zor buluyordu. 2.2 milyon euroya oynayan Selçuk için bu tercih edilir bir durum değildi. Bu nedenle Selçuk, ayrılık halinde Beşiktaş'a sıcaktı.

Beşiktaş'tan Lescott açıklaması


SATMAZLARSA KİRALANIR

Menajerler de bu duygudaki Selçuk İnan'ı Beşiktaş'a "İsterseniz size gelir" diye önerdi. Beşiktaş trnasfer komitesi ellerini ovuşturdu ancak ortada sadece Selçuk değil bonservis sorunu vardı. 2016'da dek sözleşmesi olan Selçuk'a Galatasaray en az 10-15 milyon euro bonservis isteyebilirdi. Bu konuda menajerler "Oyuncu isterse verirler ya da kiralarlar" diyerek Beşiktaş cephesini bu işe ikna etti.

BILIC ELLERİNİ OVUŞTURDU

Beşiktaş, Selçuk İnan meselesini anında Slaven Bilic'e de açtı. Hırvat hoca, "Türkiye'de en beğendim oyuncu Selçuk" dedi. Transferi halinde Beşiktaş'ın büyük iş yapacağını dile getirdi.

Bu dedikoduları duyan Galatasaray yönetimi, yıldız oyuncusuna, "3 yıl daha uzatalım, 2019'a kadar kal" dedi. Ancak geçen hafta bu işin sonuçlanacağı belirtilmesine rağmen Selçuk, "evet" demedi. Çünkü Selçuk'un Mancini'nin durumunu beklediği iddia ediliyor. Yani Mancini kalırsa yaz dönemi Beşiktaş bir büyük bomba patlatabilir.

Fikret Orman'ın en büyük arzusu