Beşiktaş'a müthiş gelir!

Beşiktaş'a müthiş gelir!
Beşiktaş'a müthiş gelir!
Osmanlıspor'un stadında Sivasspor'u 3-2 yenerek, ilk iç saha galibiyetini elde eden Beşiktaş, ligde ilk hasılatını da bu maçla kazandı.

Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan Çaykur Rizespor ve Eskişehirspor maçlarındaki bilet geliriyle, bırakın masrafları, 100 bin TL kira bedelini bile çıkaramayan siyah-beyazlı yönetim, Osmanlı Stadı’nda oynanan Sivasspor maçında, 600 bin TL tribün geliri elde etti.

Bilic şampiyonluğu hatırlattı


Milliyet'in haberine göre; 50 bin lira civarındaki masraflar düştükten sonra 600 bin TL’yi kasasına koyan Beşiktaş , galip geldiği için TFF’den de 1 milyon lira almaya hak kazandı. Bir maçla kasasına 1 milyon 600 bin TL para koyan Beşiktaş'ta yönetimin, bu nedenle iç saha maçlarının tamamının Osmanlı Stadı’nda oynanmasına sıcak baktığı öğrenildi.

OTEL ARANIYOR

Derbiler dışındaki iç saha maçlarını bu statta oynamayı isteyen yöneticiler, “Bu statta 5 galibiyet alsak kasamıza 10 milyon lira para girer. 10 galibiyet alsan 20 milyon TL kazanırsın. Atatürk Olimpiyat Stadı’nda bu parayı hayatta göremeyiz. Stat inşaatına para lazım, personel giderleri için para lazım. Hal böyleyken ekonomik anlamda Osmanlı Stadı, bizim için daha doğru tercih” diye konuştu.

Ekonomik darboğaz ve stat inşaatı nedeniyle paraya çok ihtiyacı olan Beşiktaş’ın, ilk olarak Osmanlı Stadı civarında takımın kamp yapacağı bir otel arayışına gireceği ortaya çıktı. Ulaşım konusunda da Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek ile temasa geçecek olan siyah-beyazlı yönetim, bir aylık zaman dilimi olması nedeniyle stat işini aceleye getirmeyecek.

Serdar Kurtuluş'tan kötü haber