Beşiktaş'a 'Parizyen'den müjde

Claude Makelele'nin önceki gün Türkiye'ye gelmesi üzerine Beşiktaş'ın bu oyuncuyu renklerine bağladığı iddiaları iyice artmıştı.

İSTANBUL - Claude Makelele'nin önceki gün Türkiye'ye gelmesi üzerine Beşiktaş'ın bu oyuncuyu renklerine bağladığı iddiaları iyice artmıştı. Ancak Fransız oyuncunun sedece 'deniz ve güneş' için Türk topraklarına ayak bastığı anlaşılırken Kartal da dün orta saha transferinin ismini açıkladı: Edouard Cisse. Paris Saint Germain'den transfer edilen Cisse için Fransız kulübüne 2 milyon avro ödenecek. 29 yaşındaki futbolcu, bir yılı opsiyonlu üç yıllık sözleşmeyi yıllık 1.5 milyon avro karşılığında kabul etti.
Özellikle teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın çok istediği Cisse'nin Paris'e veda etmesi Fransızları da şaşırttı. Kariyerinin yedi senesini PSG'de geçiren ve taraftarın en çok sevdiği isimler arasında yer alan Cisse'nin tek yurtdışı tecrübesi, West Ham'de oynadığı bir sezon. Cisse,
o dönem eski Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodziç'le tartışmış ve Boşnak hoca tarafından aforoz edilmişti.
'Tecrübelerimi aktaracağım'
Milli Takım'a yükselme şansını hiç yakalayamayan Cisse, Şampiyonlar Ligi tecrübesi de üst düzeyde olan bir oyuncu. Bu büyük arenada bugüne kadar 30 karşılaşmaya çıkan Cisse, 2003-2004 yılında Monaco forması giyerken Porto'yla oynanan finale de çıkmıştı. Güçlü fiziğiyle dikkat çeken tecrübeli oyuncu transferiyle ilgili "Benimle ilgilenmeleri hoşuma gitti. Tecrübelerimi ve kültürümü diğer insanlara aktarmak hoşuma gidecek" ifadelerini kullandı.
Öte yandan Beşiktaş, günü üç çalışmayla sürdürdü. Siyah-Beyazlı takımın erken saatlerdeki kondisyon ağırlıklı çalışması oyuncuları çok yordu. Sabah antrenmanına Milli Takım oyuncularının yanı sıra izinli olan yabancı futbolcular da katılmadı. (Spor Servisi)