Beşiktaş'a Şampiyonlar Ligi daveti

Beşiktaş'a Şampiyonlar Ligi daveti
Beşiktaş'a Şampiyonlar Ligi daveti
Siyah-beyazlı kulüp, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nden (UEFA) gelen Şampiyonlar Ligi'ne katılım davetini kamuoyu ile paylaştı.

UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino imzası ile gönderilen belgede, Beşiktaş 'ın, Şampiyonlar Ligi ön elemelerin geçilmesi halinde gruplara katılma kriterlerini karşıladığı belirtildi.

21 milyon euro G.Saray'a, 200 bin euro UEFA'ya


Infantino'nun davet mektubunda şu ifadeler yer aldı: "2014/15 UEFA Şampiyonlar Ligi'ne, elemeleri geçtikten sonraki grup maçları aşamasına ve 2014/15 UEFA Gençler Ligi'ne katılabilmeniz için gereken resmi müracaat formlarınız ve ilgili dokümanlarınız tarafımıza ulaşmıştır. Evraklarınız incelendikten sonra kulübünüzün UEFA Şampiyonlar Ligi Kurallar Yönetmeliği'nin 2.04 sayılı paragrafında aranan tüm kriterleri karşıladığı görülmüştür. Aynı Kurallar Yönetmeliği'nin 2.08 sayılı paragrafı gereğince, kulübünüzün 2014/15 UEFA Şampiyonlar Ligi (elemeleri geçtikten sonra Grup Maçları Aşaması) ve 2014/15 UEFA Gençler Ligi'ne kabul edildiğini tarafınıza bildirmekten mutluluk duyarız. Başarılı bir sezon geçirmeniz dileğiyle." Ali DANAŞ (DHA)  

Fenerbahçe-UEFA görüşmesinin perde arkası