Beşiktaş'ı yarı yolda bırakmayacaklarmış

Avrupa'da ve ligde sıkıntılı günler yaşayan Beşiktaş'ta, Sivasspor maçında taraftarların istifaya çağırdıkları yönetim kurulu dün uzun süren bir toplantı yaptı.

İSTANBUL - Avrupa'da ve ligde sıkıntılı günler yaşayan Beşiktaş'ta, Sivasspor maçında taraftarların istifaya çağırdıkları yönetim kurulu dün uzun süren bir toplantı yaptı. Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve yaklaşık altı saat süren toplantının ardından altında yönetim kurulu üyelerinin imzalarının bulunduğu bir yazılı açıklama yapıldı.
Açıklamada, Beşiktaş'ın son dönemde aldığı sonuçlar ve uğradığı haksızlıklar nedeniyle camiada istenmeyen olumsuz bir ortam oluşturulduğu ifade edilerek, "Ocak 2007'de göreve gelen bizler taşın altına elimizi koyarken, o gün meydan herkese açıkken kenardan izlemeyi tercih edenler, Beşiktaş'ın menfaatleri için bizlere destek olacaklarına, yangına körükle gidiyorlar. Bizler, Beşiktaş'ı yarı yolda bırakmayacağız. Çünkü Beşiktaş'ın en büyük organı, 'yüce genel kurul' başkanlık ve yönetim görevini bize vermiştir. Beşiktaş'ı yürekten seven bizler, görevimizin başındayız" denildi.
Fenerbahçe maçından sonra alınan, bir sonraki maça PAF takımla çıkma kararı için de açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Sivasspor maçına PAF takımla çıkacağız açıklamamız da üst üste uğradığımız haksızlıklara samimi bir tepkimiz ve isyanımızdır. O günün psikolojisinde bu kararımız da kesindi; ancak camiamızın önemli kesimlerinden gelen, konuyu sağduyu ile bir kez daha değerlendirmemiz talebi üzerine zararın yine Beşiktaş'a olacağı düşüncesi ve Liverpool karşısında alınan acı skorun ardından, sorumluluğu üstlenen teknik kadronun ve futbolcularımızın Sivasspor karşısında sahaya çıkma arzuları üzerine, bu kararımızı değiştirdik. Bizim bu yaşanan haksızlıklara isyanımızı belirtirken, itiraz yollarımızın kapalı olması neticesinde gelinen son noktadaki bu samimi tepkimizin dahi, ağır eleştirilere konu edilmesini maksatlı buluyoruz."
'PAF kararı aceleydi'
"Hiç kimse bizlerin Beşiktaşlılığını sınayamaz. Yaşadığımız bariz ve neticeye tesir eden hakem hataları sonucu uğradığımız haksızlıklar ve takımımızın aldığı sonuçlar herkesten çok bizleri üzmektedir" denilen açıklama, şöyle devam etti: "Camiamızın hakkını korumak amacıyla PAF takımla maça çıkma kararımız hatalı bile olsa, yaşadığımız haksızlıklara bir tepkiydi. Sivasspor maçı gibi liderliğe ve belki de şampiyonluğa etki edecek bir maçta takımımız galipken olumsuz tezahüratta bulunan bazı tribün bölümlerinin görüntüsü, kötü günlerden medet umanları, kaos yaratmak isteyenleri ve art niyetlileri cesaretlendirirken, bizleri ve tüm Beşiktaş camiasını yaralamıştır. Tribün kültürümüze ve Beşiktaşlılık duruşumuza yakışmayan bu durumun Beşiktaş'a da hiçbir faydası olmamıştır. Birkaç kötü netice sonucunda başkanlar gidecek, yönetimler değişecek ve bu da Beşiktaş'ta bir yol haline gelecekse, bu durumdan Beşiktaş zarar görecektir. Herkesin bu olguyu son derece dikkatle algılamasını bekliyoruz. Elbette zaman zaman, iyi niyetli ve tamamen Beşiktaş'ın menfaatini düşünerek aldığımız ve o an için doğru olduğuna inandığımız acele kararlarımız da olmuştur. Bunların hepsinden gerekli dersleri çıkarıyoruz. Kimse unutmasın ki bu camia; başkanı, yönetimi, teknik ve idari kadrosu, futbolcusu ve muhteşem taraftarıyla 24 Ekim'de oynanan Liverpool maçında, Türkiye'nin sesi olup dünyada gündem yaratmıştır. 104 yıllık camiamıza yapılan bu olumsuz davranışların sonuçsuz kalacağını, bu davranışlara karşı BJK Yönetim Kurulu ve camiası olarak göğsümüzü her zaman siper edeceğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız."
Webkartalları imza topluyor
Öte yandan, 'Web Kartalları' isimli internet sitesi, Beşiktaş'ın genel kurula katılma hakkı olan üye sayısının beşte biri olan 2 bin 200 kongre üyesinin imzasının toplanarak genel kurula gidilmesi için bir kampanya başlattı. Kampanyaya dün akşama kadar yaklaşık 5 bin taraftar destek verdi. (Spor Servisi)Numan Ceyhan istifa etti, Demirören kabul etmedi
Dünün en ilginç gelişmesi asbaşkan, icra kurulu üyesi, İletişim Komitesi, sponsorluklar ve yeni projelerden sorumlu üye Numan Ceyhan'ın istifasıydı. Yönetim kurulu toplantısına katılan ve toplantıdan erken ayrılan Numan Ceyhan, yaptığı açıklamada, toplantıda istifa ettiğini ve istifa dilekçesini verdiğini söyledi. Yaptığı görevin çok ağır olduğunu belirten Ceyhan, "İstifa ettim. Artık olaylar beni çok etkiliyor. Sağlığım etkileniyor. Yaptığım görev çok ağır. Bu nedenle istifa ettim" dedi. Bu 'resmi' açıklamaya karşın, akşam saatlerinde kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, Numan Ceyhan'ın istifasının, Yıldırım Demirören tarafından kabul edilmediği ve Ceyhan'ın, yönetim kurulundaki aktif görevlerinin sürdüğü kaydedildi. Yıldırım Demirören de sitede yer alan açıklamasında, "Beşiktaş'ın birlik beraberliğe ihtiyacı olduğu bugünlerde, yönetim kurulumuz da bir bütün olarak, omuz omuza görevine devam etmektedir" dedi.