Beşiktaş'ın bir yanı yine eksik

Bir anlamda 'hoca' ile 'çekirge'yi bu kez rakip olarak karşı karşıya getiren bir maçtı Beşiktaş-Bursaspor mücadelesi.

İSTANBUL - Bir anlamda 'hoca' ile 'çekirge'yi bu kez rakip olarak karşı karşıya getiren bir maçtı Beşiktaş-Bursaspor mücadelesi. 'Çekirge' de büyümüş 'hoca' olmuş, talebelerini sahaya, hocasınınkileri yenmesi için çıkarmıştı. Ama asla bir Lucescu-Hagi maçı değildi bu.
Maça gelecek olursak; ilk tehlikeli atağı gerçekleştiren ev sahibi oldu. 7. dakikada Tayfur'un pasında ceza alanının sağ çaprazında topla buluşan Tümer'in plase vuruşunda, tribünler gol diye ayağa kaltı ama meşin yuvarlak yandan auta çıktı. 11'de kaleci Cordoba'nın öne çıktığını gören Fransineanu'nun aşırtma vuruşunda, top üst ağlarda kaldı. 20'de Tümer'in pasıyla ceza alanının sağ çaprazında topla buluşan kaptan Tayfur'un, iki savunma oyuncusunu ekarte ettikten sonra yaptığı mükemmel vuruşta, meşin yuvarlak kaleci Vintila'nın bakışları arasında filelere gitti: 1-0.
32'de Fransineanu'nun ceza alanın dışından şutunda, Kolombiyalı eldiven topu iki hamlede kontrol etti. Bir dakika sonra Pancu'nun ara pasında, Vintila ile karşı karşıya kalan Ahmet Dursun, zor olanı yaptı ve topu kaleciye nişanladı.
Ahmet gerçekten durdu
İkinci yarının ilk on dakikası dolarken, Lucescu tarihinde bir ilk gerçekleşiyordu. Rumen hoca, defans güvenliğini elden bırakarak Sergen ve Ahmet Hassan'ı oyuna aldı. 76'da ceza alanı içinde aldığı pası değerlediremeyen isim Ahmetler'in Dursun olanıydı. İki dakika sonra soldan İbrahim'in, 'Bari şunu at' dercesine önüne attığı topu dışarı gönderen de aynı isimdi. 80'de file bekçisi Vintila, bir çalım ustası olan Sergen'le ayak dalaşına girdi az kalsın kaybediyordu da, ama elleri yetişti imdadına. Bu dakikalarda konuk ekip açık bir futbol tercih edince Siyah-Beyazlılar daha pozisyon imkanı buldu. Ama forvet oyuncuları kaçırdıkça kaçırıyordu. Sonuçta, Beşiktaş geçen yıl olduğu gibi 1-0 klasiğine yeniden dönüş yapıyordu. (Spor Servisi)