Beşiktaş'ın cumartesi ısrarı

Beşiktaş yönetimi, pazar günü oynanacak Trabzonspor maçının cumartesiye alınması için Futbol Federasyonu'na başvuruda bulundu.

İSTANBUL - Beşiktaş yönetimi, pazar günü oynanacak Trabzonspor maçının cumartesiye alınması için Futbol Federasyonu'na başvuruda bulundu. Şube sorumlusu Yıldırım Demirören, gelecek hafta Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea ile karşılaşacaklarını anımsatarak, "Federasyonun bu konuda anlayışla davranmasını bekliyoruz. Resmi başvuru yapıldı, yanıt bekliyoruz" diye konuştu. Menajer Sinan Engin ise "Chelsea maçı bizim için çok önemli. Bu nedenle Trabzonspor maçının birgün öncesine alınması için başvuruda bulunduk" şeklinde konuştu.
Trabzonspor Asbaşkanı Erol Tuna, bu akşam UEFA Kupası'nda Villarreal ile karşılaşacaklarını belirterek, "Takım İspanya'dan ancak maçtan birgün sonra dönebilir. Bu nedenle kafile çok yorgun olacak. Hiç dinlenmeden Beşiktaş maçına çıkacağız. İspanya'ya 4 saatlik yorucu bir yolculuk yaparak geldik. Karşılaşmayı oynadıktan sonra aynı şekilde İstanbul'a döneceğimiz göz önününde tutulmalı" dedi. Erol Tuna, Trabzonspor olarak federasyona maçın gününün değiştirilmemesi için gerekli başvuruda bulunacaklarını sözlerine ekledi. (Spor Servisi)