Beşiktaş'ın derbi kabusu

Beşiktaş'ın derbi kabusu
Beşiktaş'ın derbi kabusu
Süper Lig'de sezonun son derbisinde, lider Fenerbahçe ile 1-1 berabere kalan Beşiktaş'ın derbilerdeki başarısız performansı sürüyor.

İSTANBUL - Galatasaray ve Fenerbahçe'ye karşı son yıllardaki lig derbilerinde galip gelmekte bir hayli zorlanan siyah-beyazlılar, ezeli rakipleriyle son 9 sezonda yaptığı 40 lig maçında sadece 8 galibiyet alabildi. Söz konusu dönemdeki derbilerden 22'sini yitiren, 10'unda berabere kalan siyah-beyazlılar, toplam 50 gol attı, kalesinde ise 69 gol gördü.

Beşiktaş taraftarı böyle bağırdı


Kara Kartal, son 9 sezonda, Fenerbahçe ile yaptığı 20 lig maçında sadece 3 galibiyet alabildi, 11 kez yenilip, 6 kez berabere kaldı. Siyah-beyazlılar, Galatasaray ile yaptığı son 20 maçtan ise 5'ini kazandı, 11'ini yitirdi, 4'ünde de eşitliği bozamadı.

SON 16 DERBİDEN SADECE 2'SİNİ KAZANDI

Beşiktaş, Süper Lig'de Galatasaray ve Fenerbahçe ile yaptığı son 16 derbiden sadece 2'sini kazanabildi. Siyah-beyazlılar, 2011-2012 sezonunda Lig Grubu ve Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda 8 derbi oynadı, 1 kez kazandı, 3 kez berabere kaldı, 4 kez ise sahadan puansız ayrıldı. Toplam 8 gol atıp, 13 gol yedi.

Kara Kartal, Galatasaray'ı söz konusu sezon 4 maçta da yenemezken, 2 kez berabere kaldı, 2 kez de rakibine boyun eğdi. Fenerbahçe ile yaptığı 4 maçtan ise 2'sini kaybeden siyah-beyazlılar, 1'inde berabere kaldı, 1'ini kazanabildi.

Beşiktaş, geçen sezon lig tarihinin en erken derbisinde, 2. haftada BJK İnönü Stadı'nda 3 kez öne geçtiği maçta Galatasaray ile 3-3 berabere kaldı. Kadıköy'de Fenerbahçe'ye 3-0 mağlup oldu. İkinci yarıda ise Türk Telekom Arena'da Galatasaray'a 2-1 kaybetti. BJK İnönü Stadı'na veda derbisinde Fenerbahçe'yi son dakika golüyle 3-2 yendi.

Gökhan Töre'ye silahlı saldırı!


BU SEZON DERBİ GALİBİYETİ YOK

Beşiktaş, bu sezon yaptığı 4 derbi maçta da galibiyet yüzü göremedi.
Siyah-beyazlı ekip, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda seyirci rekorunun kırıldığı ve 2-1 gerideyken, 90+3. dakikada hakem tarafından tatil edilen olaylı derbide Galatasaray'a 3-0 hükmen yenildi, Kadıköy'de Fenerbahçe ile 3-3 berabere kaldı. Türk Telekom Arena'da da Galatasaray'a 1-0 mağlup olan siyah-beyazlılar, son Fenerbahçe derbisinden de 1-1 beraberlikle ayrıldı.

Beşiktaş böylece rakipleriyle yaptığı son 16 derbide sadece 2 kez 3 puana ulaşabildi. Bu süreçte galibiyetleri sadece Fenerbahçe karşısında alan siyah-beyazlılar, Galatasaray karşısında ise galibiyet elde edemedi. (AA)

Passolig taraftarı tanıyamadı!