Beşiktaş'ın derdi bir golcü

Beşiktaş'ın İtalyan futbolcusu Giunti, kulübü Brescia'nın bonservisi için 4 milyon euro istemesine tepki gösterdi.

İSTANBUL - Beşiktaş'ın İtalyan futbolcusu Giunti, kulübü Brescia'nın bonservisi için 4 milyon euro istemesine tepki gösterdi. Siyah-Beyazlı kulüpte oynamaya devam edeceğini belirten Giunti, "Burada çok mutluyum. Birkaç yıl daha Beşiktaş'ta forma giymek istiyorum. Konuyu kulübüme de iletip, bonservis konusunda kolaylık sağlamasını isteyeceğim" diye konuştu. Yönetim İtalyan oyuncu için 1,5 milyon euroyu gözden çıkarırken, Brescia ile anlaşma sağlanamaması durumda Giunti ile yeniden kiralık olarak sözleşme uzatılacak.
Yönetim, Bursaspor ile yollarını ayıran Ganea'nın transferine yeşil ışık yakmazken, teknik direktör Lucescu Rumen golcünün çok yetenekli olduğunu ve takıma faydalı olacağını söyledi. Yönetim Ganea konusunda ikiye bölünürken, bazı yöneticiler bu oyuncunun Avrupa kariyeri olmaması nedeniyle transferine karşı çıkıyor. İflasın eşiğinde olan Parma'da gelişmeler yakından izlenirken, boşta kalacak oyuncularla temasa geçilecek.
'Kimseyi satmıyoruz'
Gençlerbirliği'nden transfer edilen Ahmet Hassan ile Okan Koç'un transferinde önemli rol oynayan yönetici Deniz Atalay ile eski yönetici Muzaffer Nasıroğlu, Youla'nın transferi için aracı olmaya hazır olduklarını açıkladı.
Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav hiçbir futbolcuyu satmayı düşünmediklerini söyledi. Serkan, Youla ve Veysel hakkında çıkan transfer haberlerine tepki gösteren Cavcav, "Kulübümüz ikinci yarıda üç cephede mücadele edecek. Bu nedenle hiçbir futbolcumuzu satmayacağız. Takas yapmamız da söz konusu değil. Artık Gençlerbirliği'nde futbolcu satma dönemi bitmiştir" ifadesini kullandı.
Disiplinsiz davrandığı gerekçesiyle 115 bin dolar gibi rekor bir cezaya çarptırılan İlhan Mansız, asbaşkan Hüsnü Güreli ile bir görüşme yaparak cezanın indirilmesini isteyecek. Golcü oyuncu rakamın çok yüksek olduğunu belirterek, "Ceza indirim ve kalanın taksitlendirilmesini talep edeceğim"
açıklamasını yaptı. Ancak yönetimin ceza indirime sıcak bakmadığı kaydedildi.
BJK Nevzat Demir Tesisleri ile İnönü Stadı bakıma alındı. Tesislerdeki sahaların zeminler ve rüzgarlıkların onarımı sürerken, İnönü'de de açık tribünün üstünün kapama çalışmaları devam ediyor.