Beşiktaş'ın 'güç' sınavı

İnönü Stadı'nda bugün Ankaragücü'nü ağırlayacak olan Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Lucescu oyuncularına, "Kazandığınız maçlar geride kaldı. En zor maçınız bugün" uyarısında bulundu.

İSTANBUL - İnönü Stadı'nda bugün Ankaragücü'nü ağırlayacak olan Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Lucescu oyuncularına, "Kazandığınız maçlar geride kaldı. En zor maçınız bugün" uyarısında bulundu. Kartal'da sakat olan İlhan, Yasin ve Okan kadroya alınmadı. Romanya'nın Ukrayna ile oynadığı milli maçta sakatlanan Pancu'nun ise kadroya dahil edildiği ve oynayıp oynamayacağının bugün belli olacağı belirtildi. Kulüp doktoru Ayhan Optur, Pancu'nun tam eklem noktasında deride dikiş bulunduğunu belirterek, "Kadroya dahil ettik. Durumu maç saatine kadar netlik kazanır" açıklamasında bulundu. Rumen oyuncunun oynayamayacak olması durumunda Lucescu'nun Ahmet Hassan'a şans tanıması bekleniyor.
Kendisini iyi hissettiğini söyleyen Sergen Yalçın, "Hocamız şans verirse çıkıp oynamak istiyorum. Ankaragücü'nün iyi bir ekip olduğunu biliyoruz. Amacımız bu maçtan da üç puan alarak, ligdeki çıkışımızı sürdürmek" açıklamasında bulunurken, Ahmet Hassan ile birlikte oynayıp oynayamayacağı konusunda şunları söyledi: "Ahmet Hassan çok iyi bir futbolcu. Oynayıp oynamaması hocamızın takdirine bağlı. Ben, Ahmet'le de diğer arkadaşlarımla olduğu gibi birlikte oynarım. Üstelik onunla yardımlaşmamız üst düzeyde." (Spor Servisi)