Beşiktaş'ın hedefi 9 puan

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, ligde kritik üç maç oynacaklarını anımsatarak, "Malatyaspor, Diyarbakırspor ve Fenerbahçe maçlarını firesiz geçtiğimiz takdirde şampiyonluk yolunda çok önemli bir engeli geçeceğiz" diye konuştu.

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, ligde kritik üç maç oynacaklarını anımsatarak, "Malatyaspor, Diyarbakırspor ve Fenerbahçe maçlarını firesiz geçtiğimiz takdirde şampiyonluk yolunda çok önemli bir engeli geçeceğiz" diye konuştu. Futbolcular da şampiyonluk yolunda avantajın kendilerinde olduğu yönünde görüş bildirdiler. Sergen üç maçı da kazandıkları takdirde, Galatasaray maçının
öneminin kalmayacağını belirterek, "Şampiyonluğa bu kadar yaklaşmışken, bu fırsatı kaçırmayı hiç istemiyoruz. Camia olarak şampiyonluğa 8 yıldır hasretiz" ifadesini kullandı.
Nouma: Şampiyonluk sözümüz var
Pascal Nouma ise, artık sadece şampiyonluğu düşündüklerini vurgulayarak, "Her maçımızı çok rahat kazanıyoruz. Özellikle Diyarbakırspor deplasmanından kayıpsız dönersek, önemli bir avantaj sağlayacağız. Camiaya verdiğimiz şampiyonluk sözümüzü tutacağız" şeklinde konuştu.
Kaptan Tayfur da, ligde artık kolay maç kalmadığına dikkat çekerek, "Tüm rakiplerimiz bize karşı daha hırslı oynuyor. Bu çok doğal, çünkü her takımın bir hedefi var. Sezon başından beri yolumuza kayıpsız devam ediyoruz. Bugünlere nasıl geldiysek, bundan sonra aynı şekilde devam edeceğiz. Önümüzdeki üç maç şampiyonluk düğümü çözer" dedi. Lucescu dünkü idmanda forvetlerine özel çalışma yaptırdı. (Spor Servisi)