Beşiktaş'ın Oğuzhan Özyakup kararı

Beşiktaş'ın Oğuzhan Özyakup kararı
Beşiktaş'ın Oğuzhan Özyakup kararı
Sezona süper başlangıç yapan ve Milli Takım'da Hollanda'ya attığı golle gündeme oturan Oğuzhan Özyakup için Avrupa kulüpleri sıraya girdi. Elini çabuk tutmak isteyen Beşiktaş yönetimi ise başarılı oyuncuya 5 yıllık yeni kontrat önerecek.

Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde yepyeni bir kimliğe bürünen ve sezona çok iyi bir başlangıç yapan Oğuzhan Özyakup, milli forma altındaki performansıyla gündeme oturdu.

AMK Spor 'un haberine göre; Hollanda önünde çok klas bir vuruşla perdeyi açan Oğuzhan’ın futbolu Avrupa ’nın önde gelen kulüplerinin dikkatini çekti. Inter, Ozzie için yeniden devreye girdi. İtalyan ekibinin hocası Roberto Mancini, Galatasaray ’ı çalıştırdığı dönemden çok beğendiği Oğuzhan’ı Çizme’ye götürmek istiyordu.

ALMAN VE İNGİLİZLER PEŞİNDE

Inter’in yanı sıra Bundesliga ve Premier Lig’den birer kulübün de Beşiktaş ’ın yıldızını takibe aldığı belirtildi. Bunun üzerine harekete geçen yönetim kurulu, talip olan yabancı kulüplerin Ozzie’nin aklını çelmesinin önüne geçmek için yeni bir sözleşme önermeyi planlıyor.

Siyah-beyazlılar, Oğuzhan’a 5 yıllık yeni bir kontrat imzalatıp 2018 Haziran ayında bitecek sözleşmeyi 2023’e kadar uzatmayı düşünüyor. 23 yaşındaki orta sahanın ücreti iyileştirilecek ve kontrata yüksek bir serbest kalma bedeli konulacak.