"Beşiktaş'ın saygısından 2-0 bitti"

"Beşiktaş'ın saygısından 2-0 bitti"
"Beşiktaş'ın saygısından 2-0 bitti"
Yorumcu Rıdvan Dilmen, Başiktaş'ın 2-0 kazandığı Trabzonspor karşılaşmasını değerlendirdi.

NTV Spor 'da yayınlanan '%100 Futbol' programının yorumcusu Rıdvan Dilmen, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda galibiyeti hak eden takımın siyah-beyazlılar olduğunu söyledi.

Tolga: Stadın sadece adı güzel

Dilmen, " Beşiktaş , derbi maç nasıl oynanırsa öyle oynadı. Trabzonspor'a olan saygısından dolayı maç 2-0 sona erdi. İlk yarıda net pozisyonu yok, ama ikinci yarıda yapılan değişikliklerle hücum alternatifleri çoğaldı. Vitesi 2'ye attı, 3'e attı. Trabzonspor gollerle değil, oyunla mağlup oldu. Siyahlı takım, beyazlı takıma göre futbol olarak öndeydi. Siyahlı takım 'bir puan yetmez' dedi. Beyazlı takım ise 'buradan bir puan alsam iyidir' dedi. Trabzonsporlular maçı umutsuzca izledi. 'Ne zaman gol yiyeceğiz acaba' diye seyrettiler" dedi.

Bordo-mavililerin şampiyonluk için zayıf bir kadroya sahip olduğunu vurgulayan Rıdvan Dilmen, "Trabzonspor'u Ekim-Kasım ayında lig şampiyonluğu adayları arasında görmeyiz. Şampiyonun 20, 25 puan altında bitirir ligi. Trabzonspor'un şampiyonluk için zayıf bir kadrosu var. Bugün isminden dolayı maç 2-0 bitti. Olcan Adın'dan sol bek olmaz. Etkili bir hücum silahıdır. İyi bir sol bek olsaydı, Trabzonspor o golü yemezdi. Geçtiğimiz sezon 34 hafta Beşiktaş'ı konuştuk. Çok pozisyon veren, kalecisi ve defansı eleştirilen bir takımdı. Beşiktaş eksiklerini görmüş, iyi bir kaleci almış, savunmada top rakipteyken organize oluyorlar. Beşiktaş'ın zaman zaman coşkulu zaman zaman çaylak oyunu gitmiş. Artık olgun bir takım olmuşlar. Geçen sezon Beşiktaş'ın maç kadrosu geldiğinde yutkunuyorduk, alternatifleri yoktu. Bu sezon alternatifi bol bir kadroya sahipler. Bu çok önemli" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, mücadeleyi Beşiktaşlı taraftarlar arasında izlemesi hakkında ise Dilmen, "İbrahim Bey ve yöneticilerin orada olması çok önemli, tebrik ediyoruz. Çok güzel görüntüler" şeklinde konuştu.

Akçay: Duruşumuz var

Bilic'ten galibiyetin şifresi